Hatalmas elánnal kezdett a Kaposvár Pécsen - kezdi beszámolóját a BB1. Noorflet és Davis ponterős játékának köszönhetően előbb tíz, majd tizennégy ponttal is meglógtak. A Pécs rengeteg hibával, fásultan játszott. Öt perc alatt mindössze négy pontot dobtak Csirke Ferenc tanítványai, míg a vendégeknek húsz pontra is elég volt ennyi idő. A negyed végére valamelyest összeszedték magukat a hazaiak, de Kaposvárnak így is bőven maradt az előnyéből. (18-30)

A második negyedre aztán felébredt a Pécs. Diggs és Smith kapta el a fonalat, igaz a Kaposvár hősiesen verte vissza felzárkózási kísérleteket. A csapatok inkább tüzeltek, mint védekeztek. Ebben a negyedben is rengeteg pont született, és az első félidő a vendégek sikerét hozta. (44-51)

A folytatásban is hatalmas volt a küzdelem. A Kaposvár őrizgette előnyét, a Pécs viszont mindent bevetett, hogy kezébe vegye az irányítást. Nem Smith-en múlt, aki ekkor már 13 pontnál járt, akárcsak a másik oldalon Noorflet. A vendégek szenzációsan dobtak kívülről, 25 perc alatt, 11 tripla volt a zsákban. Nagyon motiváltan játszott Fekete Ádám csapata, megnyugtató előnnyel fordultak a végjátékra. (65-74)

Pécs ennek ellenére – természetesen – nem feltartott kézzel vágott neki az utolsó negyednek, de a Kaposvár minden kísérletet visszavert, és igazi csapatként funkcionálva nyerte meg a szomszédvári rangadót. Az utóbbi időben több balszerencsével is küzdő Pécs a végére teljesen szétesett, a Kaposvár pedig megnyerte a mérkőzést 82-99 arányban.

Pécsi VSK-Veolia - Kaposvári KK 82-99 (18-30, 26-21, 21-23, 17-25)