A kaposváriak a magyar ifjúsági válogatott múlt heti legyőzése után igazi rangadóra készültek, és szerettek volna meglepetést okozni a Pénzügyőr otthonában. Mint később kiderült, nem is voltak olyan távol a bravúrtól. Az első szett a brazil és kínai légióssal felálló házigazdáé volt, a folytatásban aztán a Fino irányított, és előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette.

Sorsdöntő volt a negyedik játszma alakulása, amikor is a kiélezett ráadásban a vendégek eljutottak a meccslabdáig, de mégsem tudtak élni a nagy lehetőséggel. A PSE végül 30:28 arányban felülkerekedett, és ez akkora lendületet adott a társaságnak, hogy az ötödik, rövidített játékrészben mindössze hat pontot engedélyezett ellenfelének.

Bozókiék sajnálhatják, hogy nem váltották győzelemre a meccslabdát, annak viszont örülhetnek, hogy ponttal távozhattak a legnagyobb riválisuk otthonából. Folytatás pénteken, hazai pályán, a Debrecen ellen.

Pénzügyőr SE - Fino Kaposvár SE 3:2 (18, -19, -20, 28, 6)
Budapest, 300 néző. V.: Mezőffy, Szabó P.

PSE: Szabó M.3, Refrati 17, Magyar B. 3, Flachner D. 10, Kiss D. 19, Kovács Z. 21. Csere: Lai Ching, Hartyányi (liberók), Tordai. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Fino: Keen 2, Bozóki 9, Makarov 13, Kalmár 11, Horváth K. 33, Nagy J. 8. Csere: Kiss M. (liberó), Bögöly 2, Kulcsár, Kruzskov, Martinez. Vezetőedző: Ruben Wolochin.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:4, 16:7, 21:12. II. játszma: 7:8, 11:16, 15:21. III. játszma: 4:8, 9:16, 17:21. IV. játszma: 4:8, 16:14, 21:19. V. játszma: 5:1, 10:2, 12:4.