Szombaton Nyíregyházára utazott a Közutasok Kaposvár tekecsapata. Az ifjúsági mérkőzésen mindkét kaposvári játékos könnyedén gyűjtötte be a pontokat és ezzel együtt a mérkőzést is a nagyon fiatal (10 és 12 éves) nyírségiekkel szemben.

A felnőtt mérkőzés első sorában az utolsó két mérkőzésen remeklő Kálny nagyon rosszul kezdett, a helyére beálló Kis jól játszva javított az eredményen, de a pontszerzésre már nem volt esélye. Németh sokáig szorongatta a hosszú évekig Szegeden játszó Fehért, de végül itt is a hazai játékos akarata érvényesült, így a nyíregyháziak 2:0-ás és 83 fás előnyt szereztek.

A második sorban Nagy Gergő folyamatosan dolgozott le a hátrányból, szettpontot sem engedett ki a kezéből, míg Wagner szoros párharcban, az utolsó tarolásban kapott ki, mellyel 3:1-re alakult az állás, a kaposváriak hátránya 38 fára csökkent.

Az utolsó sor első szettjét jól kezdték a vendégek. Horváth ugyan kikapott 1 fával, de Sághy 25 fával nyert, teljesen nyílt volt a mérkőzés, ezután viszont váltottak a hazaiak, amire a Közutasok nem tudtak reagálni. Folyamatosan növelték előnyüket, mindkét pontot megszerezve 7:1 arányban 95 fával megnyerték a mérkőzést.

Ezzel egy hosszú sorozat szakadt meg, ugyanis a Közutasok 1 döntetlen mellett minden meccset megnyertek kettejük egymás elleni találkozóján 2014 óta.

Egy hét szünet után a 6. fordulóban az eddig gyengélkedő Ajka Kristályhoz utaznak a Közutasok.