A házigazda 1. MCM-Diamant Kaposvár nyerte a Nutri8 nemzetközi felkészülési női röplabdatornát, miután mindkét ellenfelét legyőzte. A második a CS Dinamo Bukarest, a harmadik pedig a bajnoki címvédő Bp. Vasas-Óbuda lett.

A bajnoki címvédő Bp. Vasas-Óbuda már pénteken este letudta a Kaposvár elleni fellépését, a CS Dinamo Bukarest elleni találkozójuk ellenben szombatra maradt, amelyet nagy csatában, két és fél órás küzdelem után végül 3–2-re nyertek a románok.

Nem voltak hát pihentek a délutáni kaposváriak elleni mérkőzésükre, amelyet ennek megfelelően kezdtek a házigazdák. A meccs Lorena Sipic pontjaival kezdődött, a házigazdák pedig elléptek 3–0-ra. A folytatásban aztán villámgyorsan megduplázta előnyét a hazai alakulat, s a románok mestere máris kérhetett időt. A nyitószett végén egy poztnyira felzárkózott a bukaresti együttes (22–21), ám a végjáték egyértelműen a somogyiaké volt.

A második felvonást aztán végig magabiztosan vezetve nyerték a románok, ez viszont – mint utóbb kiderült – csak altatás volt. A harmadik játékrészben nem adott esélyt ellenfelének a tűzbe jött 1. MCM-Diamant Kaposvár egylete. A negyedik, utolsó felvonás újra csak az előnyét végig megőrző kaposváriaké volt, akik több mint másfél óra elteltével tettek pontot a meccs végére. Így a házigazdák veretlenül nyerték a tornát; a második helyen a külföldi légiósok egész sorát felvonultató román csapat végzett, míg a bajnoki címvédő Bp. Vasas-Óbuda csapatának be kellett érnie a harmadik hellyel.

1. MCM-Diamant Kaposvár–CS Dinamo Bukarest 3–1 (21, –15, 16, 21)

Kaposvár Aréna, 400 néző. V.: Halász T., Szabó P.

1. MCM-Diamant Kaposvár: Tálas (1), Matics (11), Sipic (12), Szerencsés-Miklai (18), Klisura (15), Djuric (9). Csere: Szpin (liberó), Hegyi (liberó), Szűcs K. (2), Kalmár V. (–).

Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

CS Dinamo Bukarest: Hashimoto (1), Priv (9), Iancu (11), Burazer (16), Karakasheva (11), Martins (16). Csere: Vujovic (liberó), Kosinski (liberó), Matei (1), Stan (–), Bratu (–), Partnoi (–).

Vezetőedző: Stevan Ljubicic.