A harmadik helyért léphetett pályára a Kaposvári KK csapata a paksi VII. Morgen Ferdinánd Emléktornán, miután az első meccsen 70-69-re nyert elleük a Kecskeméti TE-Duna Aszfalt együttese.

Az előndöntőn orrtörést szendvedett Hendlein Roland mellett, a gyomorrontással küzdő Jure Lalic sem tudta vállalni a játékot a cseh Brno ellen.

A szűkebb rotációs lehetőség ellenére próbálta tartani magát a somogyi alakulat. A második negyed első percében a reklamáló csehek egyik játékosa és a vezetőedző is technikait kapott. Davis vezérletével sikerült néhány pontos vezetést szerezni. A félidő vége előtt zsinórban öt pontot elérve egyenlített 38–38-ra a Brno.

A tizenöt kaposvári távoli dobás közül csak három volt sikeres a harmadik negyed végéig, így csupán az eredményt sikerült tartani a záró szakaszig.

A negyedik negyedben eleje is paprikás hangulatban zajlott, aztán megnyigodtak a kedélyek. Dramicsanyin büntetőivel pedig 58–56-ot mutatott az eredményjelző a 35. percben.

A végjátékban aztán a jobban összpontosítóü somogyiak kicsikarták a győzelmet és ezzel együtt az emléktorna harmadik helyét is.

A harmadik helyért:

Kaposvári KK–BC Brno (cseh) 74–67 (17–15, 17–21, 17–18, 19–11)

Paks, Atomerőmű Sportcsarnok, 100 néző: Vezette: Tőzsér, Major, Domokos.

Kaposvári KK: Davis (30/3), Norfleet (11/6), Baki (2), Bogdán (2), Dramicsanyin (16/3). Csere: Krnjajski (8), Ponjavics (5/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

BC Brno: Korner (12/3), Kereselidze (5/3), Nehyba (3), Novotny (9/9), Jokl (7). Csere: Herman (6), Farsky (9/6), Stegbauer (16/6), Szarowski (-). Vezetőedző: Lubomír Ruzicka. Edző: Martin Vanek.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–7, 7. perc: 9–12, 12. perc: 23–17, 17. perc: 35–29, 22. perc: 40–40, 28. perc: 47–49, 32. perc: 53–56, 37. perc: 70–65. Jók: Davis, Dramicsanyin, Krnjajski, illetve Stegbauer, Korner, Jokl.

Címkék: morgen ferdinánd emléktorna, kaposvári kk, kosárlabda, sport