Szerdán az OB I-es bajnokságban is bemutatkozott a Kaposvári Vízilabda Klub átalakult együttese. Surányi László csapata azt a Budapesti Honvédot fogadta, ami ellen már vasárnap játszottak a Magyar Kupában. Akkor a Honvéd győzőtt 16-11 arányban, és ezúttal is hasonló eredmény született.

A szezon első meccsén jól kezdett a hazai csapat, a KVK 2-1-re hozta az első negyedet. A második játékrésztől azonban a Honvéd diktált és egy 4-2-es második negyeddel átvették a vezetést.

A harmadik negyedre összeomlott a Kaposvár. A hazaiak egy gólt tudtak csak lőni, míg a vendégek ötször is betaláltak. Az utolsó játékrészben már csak az volt a kérdés, hogy mennyivel nyer a Honvéd. A vendégcsapat ezt a negyedet is hozta, így végül 12-6-os budapesti győzelem született a Virágfürdőben.

A Kaposvári Vízilabda Klub együtteséből Kovács Olivér volt a legeredményesebb három góllal, míg a Honvédnál Szivós Márton öt találatig jutott.

E.ON Férfi Vízilabda OB I 1. forduló

Kaposvári VK – Budapest Honvéd 6-12 (2-1, 2-4, 1-5, 1-2)

Gólszerzők: Kovács 3, Vindisch, Berta, Paunovic ill. Szivós 5, Tóth 2, Simon, Illés, Manhercz, Kardos, Szirányi.

Címkék: Honvéd, rajt, kvk, szezon, vereség, vízilabda, sport