Nagyon nezéz mérkőzés várt szombat este a Kaposvári Rákóczira. Az OTP Bank Liga 3. fordulójában az újonc a 2017 áprilisa óta veretlen bajnoki címvédő Ferencvároshoz látogatott. A hazaiak mindjárt a mérkőzés elején megszerezték a vezetést, a 7. percben Zubkov vette be a kaposváriak kapuját. (1-0)

A vezetés megszerzése után továbbra is veszélyesen játszott a Fradi, de Pogacsics Krisztián jól őrizte a Rákóczi hálóját. Az első félidő végén feléledt a Rákóczi, de igazán nagy veszélyt nem jelentettek a kaposváriak a Ferencváros számára.

A második félidőelején Nagy Richárd kapott jó labdát, de egyel többet cselezett a kelleténél, így végül gólhelyzet helyett csak szöglet lett a támadásból.

A folytatásban továbbra is a Fradi uralta a meccset, de Pogacsics nagy védéseinek köszönhetően nem tudta növelni előnyét a házigazda. A játékrész végéig már nem is született több gól, így a végeredmény 1-0-ás győzelem a Ferencvárosnak. A Kaposvár három forduló után pont nélkül a 11. helyen áll a tabellán.

Ferencvárosi TC–Kaposvári Rákóczi FC 1–0 (1–0)
Budapest, Groupama Aréna, 6894 néző. V.: Iványi Z. (Ring, Varga Zs.).

Ferencvárosi TC: Gróf – Botka, Blazic, Frimpong, Heister – Ihnatenko, Leandro (Kharatin, 74. p.) – Zubkov (Tokmac, 64. p.), Bőle, Varga R., – Boli (Sihnevich, 80. p.). Vezetőedző: Sergei Rebrov.

Kaposvári Rákóczi FC: Pogacsics – Vachtler, Ur, Hegedűs D., Fodor M. – Szakály A., Yakymiv – Nagy R., Nagy K. (Beliczky, 65. p.), Csiki (Nagy J., a szünetben) – Ádám M. (Poplatnik, 80. p.) Vezetőedző: Disztl László.

Gólszerzők: Zubkov (7. p.)
Sárga lap: Ihnatenko (76. p.), Botka (81. p.), illetve Ádám M. (16. p.), Szakály A. (56. p.), Yakymiv (74. p.).