Az Adorján Sportegyesület két sportolója vett részt a 16. Junior Uszonyosúszó Világbajnokságon Sharm El-Sheikh városában - kezdi össszefoglalóját a klub honlapja.

Stadler Csenge már mondhatni rutinos versenyzőnek számított a mezőnyben, míg Király Eszter számára ez volt az első nagy nemzetközi megmérettetés, ahol remekül helyt állt.

Csenge az első nap a 4x100m uszonyos gyorsúszó MIX váltó tagjaként második helyen zárt, 100m uszonyos gyorsúszáson 5.helyen ért célba. A második nap 200m uszonyos gyorsúszáson szintén a dobogó második fokára állhatott fel, míg a harmadik nap 400m uszonyos gyorsúszáson szoros küzdelemben nyerte el a bronzérmet orosz és görög ellenfele mögött.

Eszter újoncként ugrott vízbe, felvéve a nemzetközi lendületet mindkét egyéni számában hatalmas egyéni csúccsal döntőzhetett! 200m uszonyos gyorsúszáson 6. helyen, míg 400m uszonyos gyorsúszáson 4.helyen ért célba. Ez utóbbi távon ugyancsak mint 200méteren szászadmásodperceken múltak a helyezések.

Címkék: Stadler, búvárúszó, Adorján, uszonyos, világbajnokság, sport, Kaposvár