Péntektől vasárnapig rendezik meg Dunaújvárosban az MKB-Pannónia Strandröplabda Magyar Bajnokság negyedik fordulóját. A versenyre a férfiaknál 35, a nőknél 34 páros jelentkezett a 28-28 helyre. A RÖAK Kaposvár párosa, Lutter Liza és Szombathelyi Kitti - a siófoki tornához hasonlóan - szeretné magát elverekedni az elődöntőig.

A nőknél ezúttal hiányozni fog a két éllovas, az eddig három versenyből hármat megnyerő kaposvári Lutter Eszter és Szombathelyi Szandra, valamint a legutóbbi tatai fordulón ezüst-, az első csepelin pedig bronzérmes Háfra Dominika és Szabó Dorottya. A hazánkat a Kontinentális Kupán képviselő két duót éppen az olimpiai selejtezőn invitálta meg a rivális török válogatott egy meghívásos versenyre, amit a lányok el is fogadtak, véleményük szerint ugyanis az a torna remekül segíti majd a felkészülésüket az MKB-Pannónia Strandröplabda Magyar Bajnokság augusztus 3-4-i döntőjére, illetve az azt követő héten ugyancsak a Lupa tónál sorra kerülő World Tour-versenyre.

Érdekesség, hogy az utóbbi években Lutterék és Szabóék annyira uralták a versenyeket, hogy a jelenlegi mezőnyben mindössze két olyan versenyző van, aki valaha nyert már ob-fordulón: a 2013-as bajnok Kiss Viktória, aki Dénesi Dalmával, illetve Szombathelyi Kitti, aki Lutter Lizával indul Dunaújvárosban.

Az első kiemelt Győri Panni és Harmat Borbála lesz, akik a két nagy mögött a harmadikak voltak Tatán, előbbi pedig Szabó Dorka párjaként finálét vívott Siófokon. A második kiemelt Dénesi Brigitta és Tóth Eszter is volt már korábban ob-döntőn érmes: előbbi 2016-ban harmadik, utóbbi egy évvel később ezüstérmes volt, míg együtt idén a második kispesti A-kategóriás tornán lettek másodikak, Tatán pedig negyedikek - írta a hunvolley.hu.