Csütörtökön elrajtolt Görögországban a uszonyosúszó Európa Bajnokság. A felnőtt keretben négy kaposvári úszó is helyet kapott, Varga Krisztina, Hamlin Matthew, Stadler Bence és Lengyeltóti Bence harcolták ki az idei részvételt.

Az első napon mindjárt eredményes volt a kaposvári alakulat. Egyéniben Varga Krisztina szerzett ezüstérmet: 100 méteres uszonyos gyorsúszáson a délelőtti előfutamban hatodik idővel biztosította magát a délutáni döntőbe, ahol javítva délelőtti időeredményén Senánszky Petra mögött másodikként végzett.

Varga Krisztina ezüstje (Fotó: Adorjanse.hu)

Nem sokkal később a 4*100 méteres mix uszonyos gyorsúszó váltóval nagyon szoros küzdelem után az orosz csapat (idejük:03:02.01) mögött szintén a második helyen (idejük 03:02.58) ért célba. A váltó tagjaként az első felnőtt világversenyén rajthoz álló Stadler Bence is ezüstérmet nyert. A váltó tagjai Kocsi Marcell (Bácsvíz), Stadler Bence – Varga Krisztina (Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE) és Senánszky Petra (Debreceni Búvárklub) voltak.

Aki kíváncsi a kaposváriak további eredményére, az folyamatosan nyomon követheti őket az egyesület Facebook oldalán.

Címkék: Stadler Bence, európa bajnokság, Varga Krisztina, uszonyos, sport