Hat kategóriában hirdettek győzteseket a 14. alkalommal meghirdetett Desedai Sportnap a Kapos Televízióval elnevezésű, tanévzáró rendezvényen, amelyre több mint kétszázan jelentkeztek. A Deseda-tó toponári strandján 12 iskola fiataljai versengtek egymással az előkelő helyezésekért.

A kenu és a petanqe egyaránt a mezőgazdasági szakközépiskola sikerével ért véget. A futópróbára 18-an neveztek, a lányok között a Kodályos Kovács Abigél, a fiúk mezőnyében pedig a Református iskola tanulója, Skobrák István bizonyult a legjobbnak.

A strandröplabda torna volt idén is a legvonzóbb: az általános iskolák között 12 csapat közül a Katolikus egyes számú együttese érdemelte ki az első helyet, míg a középiskolások tornáján, tíz együttes közül a Táncsics győzött.