A két együttes szerdai, kaposvári mérkőzése sima hazai diadallal ért véget, de a Diamant-lányok jól tudták, hogy Budaörsön sokkal nehezebb dolguk lesz majd. Így is történt: a házigazda kezdte jobban a meccset, és az első percekben kiharcolt előnyt sikerült egészen a szett végéig megőrizni.

A térfélcsere után nagyot változott a játék képe, a somogyiak jobban összpontosítottak, és mindössze 10 pontot engedélyeztek ellenfelüknek.
A harmadik játékrész hozta a legnagyobb küzdelmet: a Diamant a játszma közepén már öt ponttal vezetett, a jól küzdő BDSE azonban a hajrában egyenlített. A szett sorsa 24:24 után dől el, a jobb játékerőt képviselő kaposváriak javára.

Mindezek után a záró etap már eléggé egyoldalúan alakult, a Diamant szinte tetszés szerint szerezte pontjait, és végül 25:12 arányban bizonyult jobbnak. Miklai Zsanett és Szűcs Kinga szorgalmasan termelte a pontokat, előbbi 18, utóbbi 17 pontig jutott.

A következő hét kulcsfontosságnak ígérkezik: csütörtökön a Haladás, vasárnap pedig az MTK látogat a városi sportcsarnokba, és ha a lányok győztesen jönnek majd le a játéktérről, megnyílik a lehetőség az ötödik hely elérése felé.

Női Extraliga-kvalifikáció, 6. forduló
Budaörsi DSE - 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 1:3 (21, -10, -24, -12)
Budaörs, 100 néző. V.: Éva T., Bátkai-Katona.

Budaörs: Pisák 7, Radomszki 9, Kilyénfalvi 3, Juraszik 4, Bleicher N. 12, Ostorházi 9. Csere: Maurer, Hernády (liberók), Deli, Szabó K. 3. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

Kaposvár: Leidgeb 8, Cesljar 7, Iricanin 10, Vacsi 12, Miklai 18, Szűcs K. 17. Csere: Héri, Kanizsai 1 (lliberók), Kalmár, Harmath, Horváth A. 2, Császár 5. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:13, 21:17. II. játszma: 3:8, 9:16, 9:21. III. játszma: 7:8, 11:16, 20:21, 23:24. IV. játszma: 2:8, 4:16, 7:21.