Hatalmas küzdelmet hozott a Fino Kaposvár - MAFC röplabda bajnoki negyeddöntő első felvonásának első szettje. A hajrában mindkét csapat szettlabdákig jutott, végül 34:32-re nyerték a hazaiak a játékrészt.

A második szettet remekült kezdték a fővárosiak, a Fino azonban hatpontos hátrányban sem adta fel. Majdnem utolérték ellenfelüket, a fordítás azonban már nem sikerült.

A harmadik szett azonban már egyértelműen Nagy Józsefékről szólt, végül 25:17-re meg is nyerték a kaposváriak.

A folytatás még ennél is simábban alakult a Fino számára. Keen Cameronék hamar tízpontos előnyre tettek szert a negyedik felvonásra, ez a különbség pedig végzetesnek bizonyult az egyre jobban fáradó MAFC számára.

A Demeter-legénység így 3:1-re nyert, és várhatja a párharc második, vasárnapi összecsapását.

Fino Kaposvár SE – MAFC-BME 3–1 (32, -22, 17, 15)

Kaposvár, 250 néző. V.: Vári P., Tillmann Gy.

Fino Kaposvár: Horváth K. 15, Kalmár 6, Nagy P. 19, Bozóki 15, Nagy J. 7, Keen 3. Csere: Pápai, Kiss M. (liberók), Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

MAFC-BME: Posztós 6, Eke 9, Németh F. 12, Bohnicsek 15, Szabó B. 7, Bakóczy 4. Csere: Bene (liberó), Csoma 3, Kun, Török, Tar, Csépke. Vezetőedző: Novák László.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 7:8, 15:16, 21:20. II. játszma: 5:8, 11:16, 19:21. III. játszma: 8:2, 16:6, 21:10. IV. játszma: 8:4, 16:8, 21:14.