2019.04.19 - Péntek
Emma
5ºC / 20ºC
Napos

A legjobbakat köszöntötték 2019. Március 20. - Szerda 15:03 | Címkék: diáksportolók, Munkácsy Mihály Gimnázium, köszöntés

Kaposvár elmúlt évi diákolimpiai és korosztályos magyar bajnokait köszöntötték csütörtök délután a Munkácsy Mihály Gimnáziumban.

Az ünnepségen átadták az év diáksportolóinak járó díjakat is: egyéniben Bozsó Sára valamint Stadler Bence bizonyult a legjobbnak. Mindketten a Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE úszóiként érdemelték ki az elismerést.

Csapat kategóriában a Munkácsy Mihály Gimnázium leány versenytánc csapata lett a legjobb. 

Leány kategóriában a 2017/2018-os tanév „Év Diáksportolója”

Bozsó Sára úszó, a Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE versenyzője, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója.

- diákolimpiai bajnok lett V-VI. korcsoport 100 m mellúszásban

edzők: Kovács László, Hajdu Sándor

Fiú kategóriában a tanév „Év Diáksportolója”

Stadler Bence uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE versenyzője, a Táncsics Mihály Gimnázium tanulója.

- diákolimpiai bajnok VI. korcsorport 100 m és 200 m uszonyos gyorsúszásban

a sportoló edzői: Kovács László, Hajdu Sándor

Csapat kategóriában az „Év Diákcsapata”

a Munkácsy Mihály Gimnázium leány versenytánc csapata, diákolimpiai bajnok ifjúsági korosztály formáció kategóriában

Felkészítő: Simonyi-Hornyák Hajnalka

A Magyar Birkózó Szövetség elismerésben részesítette Fáth Laura birkózót, a 2018-ban megrendezett serdülő Európa Bajnokságon elért 2. helyezésért.

A 2017/2018. tanév diákolimpiai bajnokai és magyar bajnokai

Bódis Botond versenytáncos, a Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskola tanulója, a Ritmo STE sportolója, diákolimpiai bajnok lett gyermek korcsoport standard és latin táncversenyében és magyar bajnok lett latin-amerikai táncokban,

Győrffy Lili Hanna úszó és uszonyos úszó, Kodály Zoltán Központi Általános Iskola tanulója, a Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE sportolója, diákolimpiai bajnok lett II. korcsoport 4x50 méteres úszó gyorsváltó tagjaként, magyar bajnok lett a 200 és 400 méteres uszonyos gyorsúszásban, valamint a 4x100 méteres MIX uszonyos gyorsváltó tagjaként a rövidpályás OB-n,

Jeges Jázmin Mirjam versenytáncos, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, az Ametiszt Tánc-Sport Egyesület sportolója, diákolimpiai bajnok lett ifjúsági korosztályban a Formáció csapat tagjaként, magyar bajnok lett ifjúsági korosztályban latin táncokban „C – D” kategóriában,

Kakuk Koppány úszó, a Kodály Zoltán Központi Általános Iskola tanulója, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, diákolimpiai bajnok lett a 4x50 méteres gyorsváltó tagjaként, delfin korosztályban a 100, 200 és 400 méteres gyorsúszásban és 200 méteres vegyesúszásban,

Kiss Flamina Hanna versenytáncos, a Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskola tanulója, a Ritmo STE sportolója, diákolimpiai bajnok lett, gyermek korcsoport standard és latin táncversenyében és magyar bajnok lett latin-amerikai táncokban,

Sárközi Szabolcs úszó és öttusázó, a Kisfaludy utcai Tagiskola tanulója, a Kaposvári Építők AC sportolója, diákolimpiai bajnok lett a II. korcsoportos 4x50 m fiú gyorsváltó tagjaként és magyar bajnok lett gyermek korcsoportban a kéttusa váltó tagjaként,

Schneider Sára judos és birkózó, a Berzsenyi Dániel Tagiskola tanulója, és a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, diákolimpiai bajnok lett judoban diák „B” korosztály 30 kg versenyében és magyar bajnok lett birkózásban a diák leány csapat tagjaként,

Tóth Zsombor birkózó, Lorántffy Zsuzsanna Református Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium tanulója, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, diákolimpiai bajnok lett diák I. korcsoport +85 kg szabadfogás versenyénben és magyar bajnok lett serdülő szabadfogás +85 kg versenyében,

Vince Marcell úszó-uszonyos, úszó, a Kodály Zoltán Központi Általános Iskola tanulója, a Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE versenyzője, diákolimpiai bajnok lett II. korcsoport 4x50 méter fiú gyorsvátló tagjaként úszásban, és magyar bajnok lett uszonyos úszásban gyermek korosztályban a 4x100 m MIX uszonyos gyorsváltó tagjaként a rövidpályás OB-n.

A 2017/2018-os tanév Kaposvár város diákolimpiai bajnokai

Máté Anna atléta, a Táncsics Mihály Gimnázium tanulója, diákolimpiai bajnok lett VI. korcsoportban 3000 m síkfutásban,

Iola Pamela asztaliteniszező, a Duráczky József Módszertani Központ tanulója, asztalitenisz sportágban leány egyéniben és párosban, valamint vegyes páros versenyben lett első,

Fábián Tímea asztaliteniszező, a Duráczky József Módszertani Központ tanulója, leány páros versenyben lett első,

Mesztegnyei Levente asztaliteniszező, a Duráczky József Módszertani Központ tanulója, vegyes páros versenyben lett első,

Borbély Kata ritmikus gimnasztikázó, a Kisfaludy utcai Tagiskola tanulója, III. korcsoport 1. osztályú versenyben szalaggyakorlattal lett első,

Gyenesei Fanni ritmikus gimnasztikázó, a Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskola tanulója, IV. korcsoport másodosztály egyéni összetett versenyben lett első,

Szombathelyi Zsófia ritmikus gimnasztikázó, a Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskola tanulója, III. korcsoport másodosztály labdagyakorlattal lett első,

Király Gréta ritmikus gimnasztikázó, a Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskola tanulója, II. korcsoportban első osztályú versenyben egyéni összetettben, valamint karika és kötél gyakorlattal lett első,

Szerafin Gréta ritmikus gimnasztikázó, a Benedek Elek Tagiskola tanulója, II. korcsoport első osztályú versenyében labda gyakorlattal lett első,

Müller Sarolta tájfutó, a Kodály Zoltán Központi Általános Iskola tanulója, gyermek korcsoportban normál táv N II. korcsoportban lett első,

Kardos Dániel úszó, a Kodály Zoltán Központi Általános Iskola tanulója, IV/A korcsoport 100 m mellúszásban lett első,

Bozsó Sára Lili úszó, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, V-VI/A korcsoport 100 m mellúszásban lett diákolimpiai bajnok,

Szombathelyi Péter úszó, a Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskola tanulója, II. korcsoport 4x50 m gyorsváltó tagjaként lett magyar bajnok,

Rohrer Zorka úszó, a Toldi Lakótelepi Tagiskola tanulója, II. korcsoport 4x50 m leány gyorsváltó tagjaként lett diákolimpiai bajnok,

Ötvös Réka Elena úszó, a Kisfaludy utcai Tagiskola tanulója, II. korcsoport 4x50 m leány gyorsváltó tagjaként lett diákolimpiai bajnok,

Bóruzs Bianka úszó, a Kodály Zoltán Központi Általános Iskola tanulója, II. korcsoport 4x50 m leány gyorsváltó tagjaként lett diákolimpiai bajnok,

Stadler Bence uszonyos úszó, a Táncsics Mihály Gimnázium tanulója, VI. korcsoport 200 m uszonyos gyorsúszásban lett bajnok,

Király Eszter uszonyos úszó, a Táncsics Mihály Gimnázium tanulója, V. korcsoport 200 m uszonyos gyorsúszásban lett bajnok,

Paluska Emese versenytáncos, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, serdülő korosztályban latin szólótáncban lett első,

Máté Zsóka versenytáncos, a Honvéd utcai Tagiskola tanulója, gyermek II. korosztály latin szólótáncban lett diákolimpiai bajnok,

P Kovács Panka Dóra versenytáncos, a Zrínyi Ilona Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Tagiskola tanulója, gyermek korosztályban latin kűr táncban lett bajnok,

Faludy Petra Karolin versenytáncos, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, ifjúsági korosztályban duó kűr latin táncban, és a Formáció csapat tagjaként lett bajnok,

Varga Eszter versenytáncos, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, ifjúsági korosztályban duó kűr latin táncban, és a Formáció csapat tagjaként lett bajnok,

Bakó Sára versenytáncos, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, ifjúsági korosztályban a Formáció csapat tagjaként lett bajnok,

Dózsa Dorottya versenytáncos, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, ifjúsági korosztályban a Formáció csapat tagjaként lett bajnok,

Halmoczki Lili versenytáncos, a Munkácsy Mihály Gimnázium tanulója, ifjúsági korosztályban a Formáció csapat tagjaként lett bajnok.

A 2018. évi magyar bajnokok

Rostás Natália atléta, a Bárczi DSE sportolója, IV. korcsoport 200 m síkfutásban és a leány svédváltó tagjaként lett bajnok,

Orsós Dzsesszika atléta, a Bárczi DSE sportolója, IV. korcsoport leány svédváltó tagjaként lett bajnok,

Fáth Laura birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, serdülő korosztály 33 kg-ban, valamint diák leány bajnok csapat tagjaként lett első,

Fáth Bianka birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola versenyzője, diák leány bajnok csapat tagjaként lett első,

Rézműves Patrik birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója, kadett szabadfogás +110 kg-ban lett első,

Kajtán Gréta birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója, diák leány bajnok csapat tagjaként lett első,

Kiss Lorina birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója, diák leány bajnok csapat tagjaként lett győztes,

Polák Boglárka birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója, diák leány bajnok csapat tagjaként lett győztes,

Balogh Larina birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója, diák leány bajnok csapat tagjaként lett győztes,

Szűcs Boglárka birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója, diák leány bajnok csapat tagjaként lett győztes,

József Bíborka birkózó, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója, diák leány bajnok csapat tagjaként lett győztes,

Schneider Barnabás judós, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója, ifjúsági B kategóriában 45 kg-ban lett bajnok,

Kassai Mátyás judós, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója, serdülő B kategóriában 50 kg-ban lett bajnok,

Őze Olivér judós, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója, serdülő A kategóriában 81 kg-ban lett első,

Szabó Hanna Bella judós, a Kaposvári Sportközpont és Sportiskola sportolója, diák C kategóriában 33 kg-ban lett győztes,

Sárközi János judós és atléta, a Bárczi DSE sportolója, serdülő korosztály judo sportágban I. divízió 56 kg-ban lett első és atlétika sportágban III. korcsoport 800 m síkfutásban is bajnok lett,

Bertalan Roland judós, a Bárczi DSE sportolója, serdülő korosztály I. divízó 34 kg-ban lett első,

Faludy Réka kajak-kenus, a Kaposvári Vízügyi Sport Club versenyzője, gyermek korosztályban MK-4 U12 2000 m versenyben lett bajnok,

Jezernyiczky Nóra lovastornász, a Lovasakadémia SC versenyzője, gyermek leány kategóriában lett első,

Matesz Viktória ökölvívó, a Kaposvári Nehézatlétikai SE sportolója, ifjúsági korosztály 57 kg versenyében lett bajnok,

Sebők Alex ökölvívó, a Ring Sport Club versenyzője, serdülő korosztályban 35,5 kg-ban lett első,

Bogdán Dorina ökölvívó, a Ring Sport Club sportolója, serdülő korosztály 42 kg-ban lett bajnok,

Koloszár Valentin ökölvívó, a Ring Sport Club versenyzője, serdülő korosztály 43 kg-ban lett első,

Fazekas Dániel ökölvívó, a Ring Sport Club sportolója, serdülő korosztály 52 kg-ban lett bajnok,

Pálca-Juhász Levente öttusázó, a Kaposvári Építők AC versenyzője, a fiú kéttusa váltó tagjaként lett bajnok,

Csernák Mirjam ritmikus gimnasztikázó, a Lovasakadémia SC versenyzője, gyermek I. korcsoport másodosztályú csapat tagjaként lett első,

Dancs Loretta ritmikus gimnasztikázó, a Lovasakadémia SC versenyzője, gyermek I. korcsoport másodosztályú csapat tagjaként lett első,

Kolics Holli ritmikus gimnasztikázó, a Lovasakadémia SC versenyzője, gyermek I. korcsoport másodosztályú csapat tagjaként lett első,

Mészáros Veronika ritmikus gimnasztikázó, a Lovasakadémia SC versenyzője, gyermek I. korcsoport másodosztályú csapat tagjaként lett első,

Pabst Kamilla ritmikus gimnasztikázó, a Lovasakadémia SC versenyzője, gyermek I. korcsoport másodosztályú csapat tagjaként lett első,

Varga Maja ritmikus gimnasztikázó, a Lovasakadémia SC versenyzője, gyermek I. korcsoport másodosztályú csapat tagjaként lett első,

Posza Dorina uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE sportolója, serdülő korosztályban 100 és 400 m búvársúszásban lett bajnok,

Pados Gabriella uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE sportolója, gyermek korosztály 4x100 m MIX uszonyos gyorsváltó tagjaként lett bajnok a rövidpályás OB-n,

Kovencz Áron uszonyos úszó, a Kaposvári 1. MCM-Diamant Adorján SE sportolója, gyermek korosztály 4x100 m MIX uszonyos gyorsváltó tagjaként lett bajnok a rövidpályás OB-n,

Reizinger Anna uszonyos úszó, a Kaposvári Úszó Sport Egyesület versenyzője, Cápa kategóriában 50, 100, 200 m uszonyos gyorsúszásban, valamint a 4x50 m uszonyos gyorsváltó tagjaként lett bajnok,

Németh Benedek uszonyos úszó, a Kaposvári Úszó Sport Egyesület sportolója, Cápa kategóriában 200 m uszonyos gyorsúszásban lett első,

Tajti Sára uszonyos úszó, a Kaposvári Úszó Sport Egyesület versenyzője, Cápa kategóriában 4x50 m uszonyos gyorsváltó tagjaként lett bajnok,

Pálca-Juhász Emese úszó, a Kaposvári Úszó Sport Egyesület versenyzője, Cápa kategóriában 4x50 m uszonyos gyorsváltó tagjaként lett bajnok,

Antalicz Anna úszó, a Kaposvári Úszó Sport Egyesület versenyzője, Cápa kategóriában 4x50 m uszonyos gyorsváltó tagjaként lett bajnok,

Paizs Ármin versenytáncos, az Ametiszt Tánc-Sport Egyesület sportolója, ifjúsági „D” kategóriában latin táncokban, valamint „C” kategóriában szintén latin táncokban lett győztes,

Halmóczki Márk versenytáncos, az Ametiszt Tánc-Sport Egyesület versenyzője, gyermek korosztályban gyermek I. „D” és „E” latin táncokban lett bajnok,

Tran Ngoc Quynh versenytáncos, az Ametiszt Tánc-Sport Egyesület versenyzője, gyermek korosztályban gyermek I. „D” és „E” latin táncokban lett bajnok.

Eredményes felkészítő munkájáért elismerésben részesült

Hirt Mihály – atléta edző

Czipó Gabriella – atléta edző

Kajtán László – birkózó edző

Kajtánné Tornai Hedvig – birkózó edző

Takács László – birkózó edző

Horvát Tamás – birkózó edző

Böröcz Zsolt – judó edző

Kéki Márton – judó edző

Pilbauer István – judó edző

Faludy András – kajak-kenu edző

Horváth Gergő – kajak-kenu edző

Kiss Béla – ökölvívó edző

Vajmi Csaba – ökölvívó edző

Dr. Balogh Orsolya – ritmikus gimnasztika edző

Oláh Dóra – ritmikus gimnasztika edző

Feitner Bernadett – ritmikus gimnasztika edző

Bódis-Nagy Katinka – táncsport edző

Simonyi Hornyák Hajnalka – táncsport edző

Kovács László – uszonyos úszó edző

Hajdú Sándor – uszonyos úszó edző

Lábodi Laura – uszonyos úszó edző

Makatics Péter – uszonyos úszó edző

Meiszterics László – úszó-uszonyos úszó edző

Virovecz Richárd – úszó edző, öttusa edző

Varga-Takács Barbara – uszonyos úszó edző

Fehérvári Róbert – uszonyos úszó edző

Balla Zsolt – asztalitenisz edző

Villányi Krisztina – lovastorna edző

Galambos Erika – tájfutó edző

dr. Müller Balázs – tájfutó edző

Vissza az előző oldalra

Weboldalunk a használat elősegítése és a jobb felhasználói élmény érdekében sütiket, "cookie"-kat használ.
A böngészés folytatásával jóváhagyja a sütik használatát. Bővebb információ

Bezárás