A kaposváriak a MAFC elleni váratlan és a Kazincbarcika elleni kevésbé meglepő vereség után Kecskeméten szerettek volna javítani eddigi Extraliga-mérlegükön. A két együttes az elmúlt hónapokban többször is fordulatos, kemény meccset vívott egymással, és így volt ez ezen az estén is.

A somogyiak az első szettben 22, a másodikban pedig 24 pontot szereztek, a harmadik játékrészben aztán fegyelmezett játékkal összejött a szépítés. A negyedik játszma túltett a korábbiakon is: a szett derekán még a házigazda tartott előrébb, a hajrában viszont a Fino többször is kiharcolhatta volna az újabb szakaszsikert és vele az egyenlítést. Ehelyett azonban el kellett könyvelni a 30:28-as vereséget, és vele a 3-1-es végeredményt. Ifjabb Nagy Péter 26 pontot gyűjtött, Horváth Kristóf neve mellett pedig 19 egység szerepel a mérkőzés statisztikájában.

Dávid Zoltán: "Az első két szettet sikerült megnyernünk, aztán visszaesett a teljesítményünk, buta hibákat követtünk el. A negyedik játszma végén mi kerekedtünk felül, és fontos mérkőzést nyertünk a Kaposvár ellen."

Demeter György: "Az első szett kivételével megfelelő koncentrációval játszottunk, a végjátékokból viszont extrább teljesítménnyel a Kecskemét jött ki jobban. Ellenfelünk végig ragyogóan védekezett, és ez a játszmák végére mindig felőrült minket."

Kecskeméti RC - Fino Kaposvár SE 3:1 (22, 24, -19, 28)
Kecskemét, 200 néző. V.:  Mezőffy, Halász E.

Kecskemét: Amarildo 3, Krupánszki 19, Szabó M. 5, Pesti 21, Sanchez 22, Gacs 3. Csere: Deák, Kara (liberók). Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Kaposvár: Bozóki 6, Nagy J. 9, Nagy P. 26, Horváth K. 19, Kalmár 4, Keen 5. Csere: Pápai (liberó), Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 8:7, 16:13, 21:17. II. játszma: 8:5, 16:11, 21:18. III. játszma: 7:8, 13:16, 17:21. IV. játszma: 8:7, 16:13, 20:21.