A férfi teke Szupreliga alsóházának 7. fordulójában a Közutasok Kaposvári TK Szombathelyre utazott a Balugonyom TK elleni mérkőzésre. A kaposváriaknak nem tartozik a kedvencei közé ez a nehéz és rengeteg türelmet igénylő pálya, így nehéz mérkőzés elé néztek az utolsó helyen álló vendéglátók otthonában.

Ennek megfelelően kezdődött a mérkőzés. Kálny ugyan megszerezte a pontot, ellenfele az utolsó szettben több komoly hibát is vétett, míg Magyarnak esélye sem volt a vasiak leghobbja ellen. A Közutasok 45 fás hátrányba kerültek.

A második sorban Nagynak nem ment a játék, ugyna két szettpontot szerzett, de a csapatpontnak ellenfele örülhetett a több ütött fának köszönhetően. Németh ezzel szemben jól játszott, az utolsó szettben elért kiváló eredményével pedig még a hátrányon is faragott, így két sor után 32 fával vezettek a hazaiak.

Az utolsó sorban nehéz feladat várt a Közutasok záró párosára. Sághy pontszerzése nem forgott veszélyben, ráadásul 53 fával verte ellenfelét. Ezzel szemben Horváth gyengén kezdett, hiába javult fel a második 60 gurításra, végül 24 fával alulmaradt. A mérkőzés végéhez közeledtével a végig hátrányban lévő kaposváriak átvették a vezetést, de az utolsó 3-4 dobás a hazaiaknak sikerült jöbban, ráadásul egyikük az utolsó dobásra kilencest ütütt, így 5-3 arányban 3 fával a vasiak nyerték a mérkőzést.

Ezzel tovább tart a kaposváriak vesszőfutása, az utolsó négyből három mérkőzést elvesztettek minimális különbséggel, ennek ellenére továbbra is második helyen a Közutasok az alsóházi tabellán, mivel a többi mérkőzés kedvezően alakult számukra, de a mezőny tovább sűrűsödött.
A következő héten területi egyéni bajnokságon érdekeltek a Közutasok tekézői, majd egy héttel később a Szentgotthárd vendégei lesznek.

Balogunyom TK - Közutasok Kaposvári TK 5:3  (3288 - 3285)

Virág Bence 552 - Kálny Krisztián 555 (2:2)
Józsa Gábor 586 - Magyar József 538 (4:0)
Kiss Tamás 552 - Nagy Gergő 539 (2:2)
Svajda Zoltán (Kiss Zsolt) 544 - Németh Tibor 570 (1:3)
Doma Attila (Horváth Flórián) 501 - Sághy Tamás 554 (1:3)
Horváth Márton 553 - Horváth László 529 (3:1)