Az első fordulóban Ajkán döntetlent játszottak a felek, így a hazaiak tűntek esélyesebbnek, igaz az előző szezonban némi meglepetésre a Kristályosok nyertek Kaposváron.Az első sorban Kálny Krisztián adta meg a mérkőzés alaphangját. Az előző hazai mérkőzéshez hasonlóan remekül játszott, újra 600 fa fölött végzett, főleg tarolásban (kiemelkedő 246 fa) parádézott és a szerencsével sem állt hadilábon, mellyel sikerült két vállra fektetnie az ajkaiak egyik legjobbját. A másik párban Földesi sok hibával játszott, mellyel 2:0-ás szett és 7 egységnyi fahátrányba került. A csereként pályára lépő Kis Richárd viszont jól szállt be a játékba, mindkét szettet megnyerte és a fakülönbséget is a hazaiak javára fordította. Így egy sor után a kaposváriak 2:0-ra, 46 fával vezettek.

A második sorban Illés gyengén kezdett, helyette a második szett elejétől Magyar József kapott lehetőséget, aki kicsit nehezen lendült játékba, de a harmadik és negyedik szettben 295 fát teljesített, mellyel tartotta ellenfelét, igaz az első két szetten összeszedett hátrányon már nem tudott faragni, így megszületett az első vendégpont. Nagy Gergő a megszokottnál gyengébben kezdett, a második szettől viszont felpörgött, nem adott esélyt ellenfelének, így újabb hazai pontnak örülhetett a lelkes hazai nézősereg. Két sor után 3:1-re, 83 fával vezettek a kaposváriak, gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés.
Az utolsó sorban Sághy és Horváth is sorra gyűjtötte a szettpontokat, bár a vendégeken látszott, hogy csak a hazai győzelem aránya a kérdés. Sághy végül sima 4:0-ra nyert és 575 fáig jutott, Horváth az utolsó szettben ugyan kikapott, de már a harmadik szett után biztossá vált a hazaiak 7:1 arányú győzelme, a fakülönbség a végére 174 egységre nőtt.

Az alsóházi tabellán jelenleg második helyen állnak a Közutasok 9 ponttal, mindössze 1 ponttal az Ajka és a Kazincbarcika csapatai előtt.

Nehéz sorozat előtt állnak a kaposváriak, három idegenbeli mérkőzés következik sorrendben a Balogunyom, a Szentgotthárd és a Győr csapatai ellen, majd végül a Kazincbarcikai hazai mérkőzéssel zárul a bajnoki szezon.