A pálya teljesen ismeretlen volt a kaposváriak számára, mivel a Kazincbarcikaiak a korábbi években bérelt pályán játszották Szuperligás mérkőzéseiket, így a hazaiak tűntek esélyesebbnek, igaz lélekteni előny a Közutasoknál volt, hiszen eddig minden egymás elleni mérkőzést megnyerték.

Erősen kezdtek a hazaiak, Földesi közel 30 fás hátrányba került egy szett után, melyet folyamatosan csökkentett, az utolsó szettben viszont kikapott, így a pont Oroszé lett. Kisnek az egyik legjobb hazaival kellett megküzdeni, 60 dobásig tartotta a lépést, a második 60 gurításban viszont visszaesett, így Ander 51 fával nyert. A hazaiak 2:0-ra, 61 fával vezettek.

A második sorban aztán fordult a kocka. Kálnynak ugyan becsúszott egy gyenge szett, a másik hármat viszont simán nyerte, így szépítettek a kaposváriak. A másik párban Nagy gyenge első szett után belelendült a játékba és szintén hozta a pontot, ráadásul a fahátrány 4 egységre csökkent, teljesen nyílt lett a mérkőzés.

Az utolsó sorban Sághy nem bírt ellenfelével, két szett után 38 fás hátrányt szedett össze, melyből a harmadikban 27-et ledolgozott, az utolsó viszont újra Csinyinek sikerült jobban, így a hazaiak szerezték a pontot. A másik párban Horváth három szettet nyert, mellyel a csapatpontokat kiegyenlítette. Összfa tekintetében két szett után 63-ra nőtt a hazai előny, a harmadikban viszont visszajöttek a vendégek 30 fára, ráadásul az utolsó szettben már 10 fán belül is volt a különbség, de a befejező dobások a hazaiaknak sikerültek jobban, így végül 5:3 arányban, 13 fával nyerték a mérkőzést. Közvetlen egymás után ez a második minimális különbségű veresége volt ez a kaposváriaknak (Győr ellen 15 fa, most 13), remélhetőleg a jövőben némi szerencse is társul a mutatott játékhoz, ugyanis utóbbival nem lehetnek elégedetlenek a kaposváriak.

A következő hétvégén hazai pályán az Ajka Kristály ellen javíthatnak a Közutasok.

Kazincbarcikai Vegyész Teke SE - Közutasok Kaposvári TK 5:3 (3403 - 3390)

Orosz István 566 - Földesi Zsolt 556 (2:2)
Ander Tamás 587 - Kis Richárd 536 (3:1)
Búzás László 530 - Kálny Krisztián 556 (1:3)
Ragályi Tamás 553 - Nagy Gergő 584 (1:3)
Csinyi Gábor 587 - Sághy Tamás 570 (3:1)
Szabó Zoltán 580 - Horváth László 588 (1:3)