A hazai 3:0-ás vereség után idegenben is ilyen arányban maradt alul a Fino Kaposvár a Pénzügyőr ellenében a férfi röplabda Extraliga vasárnapi mérkőzésén.

A somogyiaknak az első szettben két játszmalabdájuk is volt, a fővárosiak azonban innen is fordítani tudtak.

A Pénzügyőr végül 3:0-ra nyert, így továbbra is hibátlanok az Extraligában, míg a somogyiakra szerdán egy újabb nehéznek ígérkező mérkőzés vár a Kazincbarcika ellen.

Férfi Röplabda Extraliga

LV Sport Pénzügyőr SE – Fino Kaposvár SE 3:0 (26, 23, 21)

Budapest, Kőér u., 200 néző. V.: Adler, Tillmann.

Pénzügyőr: Rása 9, Magyar B. 1, Kiss D. 5, Flachner D. 7, Kovács Z. 25, Vityuk 12. Csere: Bán, Lassu (liberók), Szalai 5. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Fino: Bozóki 10, Nagy J. 6, Nagy P. 11, Horváth K. 4, Kalmár 4, Keen 3. Csere: Pápai, Kiss M. (liberók), Bögöly, Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:14, 21:20. II. játszma: 5:8, 12:16, 21:20. III. játszma: 8:5, 16:11, 21:15.

Jókay Zoltán: Nem volt magas színvonalú mérkőzés, de izgalmasan alakult. Igyekeztünk kézben tartani az irányítást; örülök, hogy nekünk sikerült felülkerekedni a végén.

Demeter György: Az első és a második játszmát szépen kezdtük. Az első szett végjátékában a Pénzügyőr némi szerencsével fordított, a második játszmában pedig az ukrán Vityuk nyitásaival került olyan előnybe, amit már nem engedett ki a kezéből. A folytatásban futottunk az eredmény után, de szépíteni már nem tudtunk. Gratulálok a Pénzügyőrnek! Bízom benne, hogy a folytatásban győzelmi esélyekkel lépünk majd pályára az előttünk álló újabb rangadókon.