A Vas megyeiek remekül kezdték az alsóházi bajnokságot, mindkét mérkőzésüket kiváló eredményekkel nyerték, igaz a kaposváriak sem panaszkodhattak, 1 győzelem és 1 döntetlen után. Így várható volt, hogy egy végletekig kiegyenlített mérkőzést láthatnak az érdeklődők.Az első sorban Kálny (aki kisebb kézsérüléssel játszott) és Kis is parázs küzdelmet vívott ellenfelével, előbbinek nem sikerült a pontszerzés, főként az utolsó szett gyenge tarolása miatt, mikorra már a keze nem bírta a terhelést,, utóbbi viszont itthon tartotta a csapatpontot a hajrában elért kilencesekkel. A két csapat között mindössze 2 fa volt a különbség.

A második sorban Illés betegen vállalta a játékot, amely meg is látszott a teljesítményén a második 60 gurításban, így a vendégek idegen légiósa kitűnő eredménnyel könnyedén szerezte meg a pontot. A másik párban viszont Nagy Gergő parádézott, a nap legjobb eredményét elérve szerezte a második hazai pontot. Az állás 2-2 volt, a vasiak 26 fára növelték előnyüket.
A záró párosok is kitettek magukért. Horváth mind a 4 szettet megnyerte, a vendégek cseréje sem zökkentette ki, így 43 fát hozott a Közutasoknak, miközben Sághy kiélezett csatában mindössze 2 fával alulmaradt ellenfelével szemben. Az utolsó sorban dobásról dobásra változott az állás, két szett után már a hazaiak álltak jobban, majd a harmadik szett után újra a vendégek vezettek, végül az utolsó szett a kaposváriaknak sikerült jobban, mellyel 5:3 arányban, 16 fával nyerték a kiváló eredményeket és kiélezett csatát hozó mérkőzést a szép számmal kilátogató hazai szurkolók nagy örömére.

A harmadik forduló után a Közutasok a Győrrel karöltve 7-7 ponttal vezetik az alsóházi tabellát a 6 pontos Ajka, valamint az 5-5 pontos Szentgotthárd és Kazincbarcika előtt, míg a sort az 1 pontos Balogunyom zárja.
A következő héten a Győr Szol csapatával újra hazai pályán mérkőznek a Közutasok.