Kiegyenlített mérkőzésre volt kilátás Kaposvári Városi Sportcsarnokban, ahol a Kaposvári KK fogadta a Sopron KC csapatát - írja a bb1.hu. A bajnoki kiírás első körében, Sopronban nagyon sima, 79-57-es hazai győzelem született, így volt miért visszavágnia a somogyiaknak.

Sokkal jobb rajtra valószínűleg a Kaposvár sem számított, hiszen az 5. percben már 10-2-re tartott előrébb a hazai csapat. A Sopron kezdett betalálni, de a ponterősen kosarazó Markovics pillanatok alatt visszaállította a tíz pontos differenciát. A negyed hátralévő percei már nem is hoztak változást, egyszer sem sikerült közelebb kerülnie a vendégeknek (26-14).

A játék képe a folytatásban sem lett más, továbbra is stabil hazai vezetést mutatott az eredményjelző. A Fekete-legénység még növelni is tudta az előnyét, Bogdán kosara után már 38-20 volt az állás. Nagyon kellett a soproniaknak Dénes triplája és Lemar közelije, de ez csak arra volt elég, hogy ne nyíljon még nagyobbra az olló (45-33).

Ubilla hármasa adta meg az alaphangot a folytatásnak, nem változott a korábbiakhoz képest a koreográfia. A 24. percben Lemar büntetői után ugyan újra csak tíz volt közte, de mielőtt örülhettek volna a soproniak, a Kaposvár egy 12-0-val válaszolt. Végül Hendlein zsákolásával zárult a harmadik játékrész, így már 21 pont volt a hazaiak előnye (69-48).

A Sopron teljesen szétesett, Pustahvar és Halász kosaraival sikerült már 81-50-re is vezetnie a hazaiaknak. A lényegi dolgok már korábban eldőltek, a végére csak a különbség maradt kérdéses. A korábbi 30 pontos különbséghez képest sikerült némileg kozmetikáznia a Sopronnak, de ez így is egy nagyon sima hazai győzelem lett (90-67).

Kaposvári KK - Sopron KC 90-67 (26-14, 19-19, 24-15, 21-19)