A férfi teke Szuperliga alsóházi küzdelmeinek 1. fordulójában a Közutasok Kaposvári TK csapata az Ajka Kristály SE-hez utazott. A hazaiak a 4. helyet érték el csoportjukban ősszel, ráadásul a Közutasoknak sok babér nem termett korábban itt, így a vendéglátók számítottak a mérkőzés esélyesének.

Ennek ellenére a kaposváriak kezdtek jobban. Nagy Gergő végig remekelt, kiváló játékkal átlépte a 600 fás határt és 71 fás előnyt szerzett csapatának. Eközben Kis sokat hibázott, de nem került nagy hátrányba. Cseréltek a Közutasok, Magyar remekül szállt be, ledolgozta a hátrányt, sőt 2 fával többet ért el ellenfelénél, azonban a pontszerzés nem jött össze, mivel a hazai játékos 3 szettet nyert. Egy sor után tehát 73 fával vezettek a vendégek.

A második sorban Földesinek nem ment a játék, esélye sem volt, annak ellenére sem, hogy ellenfele sem játszott jól, az ajkaiak szerezték a pontot. Németh 2 pálya után 21 fás hátrányba került, amit szép lassan dolgozott le, sajnos a végére maradt 3 fa az ajkai játékos előnyéből, így itt is hazai pont született. Két sor után 3:1 volt a pontok aránya a hazaiaknak, mig összfa tekintetében a vendégek vezettek 36 egységgel.

Az utolsó sorban a téli szünetben sérüléssel bajlódó Horváth nem találta a játék ritmusát, a helyette érkező Kálny ugyan javított, de pontot nem tudott szerezni. Sághy ezzel szemben gyűjtögette a szettpontokat, mellyel folyamatosan növelte a vendégek faelőnyét, így végül a csapatok döntetlennel végeztek és megosztoznak a tabella pontokon.

Következő héten a Balogunyom érkezik Kaposvárra.