A kaposvári röplabdázás ünnepe volt a szerdai, hiszen az 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem női, valamint a Fino Kaposvár férfi csapata is hazai környezetben lépett pályára, nem is akármilyen mérkőzéseken!

A sort a hölgyek kezdték, Sasa Nedeljkovic tanítványai pedig egy rendkívül kiélezett meccset játszottak a Fatum Nyíregyháza csapatával. A vendégek úgy nyertek 3:1-re, hogy a kaposváriak mindössze 2 ponttal maradtak alul a vesztes játszmákban, ráadásul az elsőt ötpontos előnyről bukták el.

1. MCM Diamant Kaposvár – Fatum Nyíregyháza 1:3 (–24, 21, –23, –25)

Kaposvár. V: Mezei, Bátkai-Katona.

Kaposvár: Héri 3, Vacsi 13, Cseszljar 3, Iricsanyin 22, Harmath 5, Miklai 19. Csere: Hegyi (liberó), Császár 5, Horváth A. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Fatum: White 12, G. Francesco 3, Matics 12, Kalicsanyin 12, Varga E. 21, Brisebois 16. Csere: Tóth F. (liberó), Szabó L., O. Medics, Ancsin 1. Vezetőedző: Hollósy László.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:14, 21:16. II. játszma: 2:8, 13:16, 20:21. III. játszma: 4:8, 12:16, 19:21. IV. játszma: 8:6, 15:16, 19:21.

A Diamant-lányok után a Fino-fiúké volt a terep, Bögöly Gáborék pedig egy igen látványos rangadót vívtak a Kecskemét csapatával. A férfiak meccse hasonlóan kiélezett csatát hozott, az első három szettben itt is csak két pont döntött. Miután 2:1-re megint a hazaiak vezettek el is dőlt, hogy a Demeter-legénységé a B-csoport első helye, Dávid Zoltán tanítványai viszont ezután sem adták fel, fordítani tudtak, amivel 3:2-re a vendégek nyerték a mérkőzést. A két csapat így 1-1 vereséggel zárta az alapszakaszt és készülhetnek az Extraliga küzdelmeire!

Fino Kaposvár SE – HÉP-Kecskeméti RC 2:3 (23, –23, 23, –21, –11)

Kaposvár, 500 néző. V: Bátkai-Katona, Mezei.

Kaposvár: Bozóki 14, Kalmár 7, Keen 4, Horváth K. 24, Nagy J. 12., Bögöly 17. Csere: Pápai (liberó), Szabó Bence, Szabó Barna 1. Vezetőedző: Demeter György.

Kecskemét: Deliu, Krupánszki 18, Szabó M. 1, Pesti 27, Lopez 19, Gacs 9. Csere: Deák, Kara (liberók). Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 13:16, 18:21. II. játszma: 8:6, 15:16, 20:21. III. játszma: 8:7, 15:16, 21:19. IV. játszma: 6:8, 15:16, 20:21. V. játszma: 5:4, 10:9, 10:12.

A nézők egyébként a két meccs között sem unatkoztak. Először a Kaposvári Röplabda Akadémia fiataljait köszöntötték Mikulás alkalmából, majd a Star Academy korábbi döntőse, Pádár Alexandra kápráztatta el énektudásával a nagyérdeműt.

A két összecsapást ezúttal négy kamerával közvetítte a Kapos Televízió, melyeket akár már vissza is lehet nézni!

Címkék: röplabda, 1.mcm-diamant kaposvári egyetem, fino kaposvár, sport