Nem a Rákóczi számított az Újpest elleni Magyar Kupa mérkőzés esélyesének, Waltner Róbert ráadásul több kulcsemberét is pihentette a szerdai összecsapáson.

Az első félidőben ennek ellenére kiegyenlített játékot láthattak a nézők, a második játékrészben azonban szinte végig az élvonalban szereplő lila-fehérek támadtak.

Amikor már úgy tűnt, hogy jöhet a 2x15 perc hosszabbítás, a mindössze 18 esztendős Borbély Ákos érkezett jól egy kapufáról kipattanó labdára, amivel meg is nyerték a hazaiak az összecsapást.

A Kaposvári Rákóczi ezzel bejutott a legjobb 16 közé a Magyar Kupában, a címvédő Újpest kiverésével.

A szerda esti sorsoláson pedig az is eldőlt, hogy a Waltner-legénységre a Budaörs vár majd a nyolcaddöntőben.

Kaposvári Rákóczi FC–Újpest FC 1–0 (0–0)

Kaposvár, Rákóczi-stadion, 1900 néző. V.: Szilasi Sz. (Lémon O., Aradi J.).

Kaposvári Rákóczi FC: Slakta – Nagy J., Tratnyek, Lakatos G., Fodor M. – Horváth F., Godzsejev-Telmán – Nagy R. (Borbély Á., 62. p.), Nagy K. (Csernák, a szünetben), Kollega K. (Herzsenyák, 71. p.) – Andorka. Vezetőedző: Waltner Róbert.

Újpest FC: Pajovic – Balázs B., Litauszki, Rsitervski, Burekovic – Lukács D. (Beridze, 72. p.), Onovo, Diallo, Obinna – Novothny, Nagy D. (Zsótér, 80. p.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic.

Gólszerző: Borbély Á. (90. p.).

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!

Címkék: újpest, magyar kupa, kaposvári rákóczi, labdarúgás, sport