A listavezető Fino együttesét fogadta az idei utolsó hazai NB I-es meccsén a Dunaferr SE gárdája. A rutinos és válogatott játékosokkal felálló vendégek ellen a házigazda fő célja a tisztes helytállás volt, végül a fiatal Duna-partiak helyenként nagyon megnehezítették a vendégek sikerét.

Bátran kezdett a Dunaferr, és ez meg is hozta a vezetést. A folytatásban egyenlített a Fino, majd felváltva estek a pontok egészen 12-12-ig. Ezután négy ponttal ellépett a házigazda, és a lendület nagy meglepetésre kitartott egészen a szett végéig.

A térfélcsere után izgalmas csata bontakozott ki a pályán. Eleinte szorosan alakult az eredmény, majd Bögöly nyitásai adtak plusz önbizalmat a somogyiaknak. A Fino ebben a szettbdferr finoen 19, a harmadikban pedig mindössze 13 pontot engedélyezett ellenfelének.

A következő játékrészben aztán mégsem az történt, amire az előzmények ismeretében számítani lehetett: a Dunaferr 14:20-ról állt fel, és 24:24-nél, majd 26:26-nál is egyenlő volt az állás. Nagy József végül egy klasszis center megoldással zárta le az ütközetet.

Dunaferr SE – Fino Kaposvár SE 1:3 (20, -19, -13, -26)

Dunaújváros, 100 néző. V.: Szabó P., Mezei.

Dunaferr SE: Hatvany 11, Móró 3, Iván G. 3, Iván B. 13, Tomanóczy B. 8, Matyiák 13. Csere: Sárközi (liberó), Mihucz 1. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Fino Kaposvár SE: Bozóki 11, Kulcsár 6, Keen 5, Bögöly 9, Nagy J. 10, Kalmár 24. Csere: Pápai (liberó), Kiss M., 2 Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:12, 21:16. II. játszma: 8:7, 13:16, 14:21. III. játszma: 2:8, 7:16, 10:21. IV. játszma: 6:8, 11:16, 18:21