Az alapszakasz B csoportjában listavezető kaposváriak a negyedik helyen tanyázó sümegieket fogadták a városi sportcsarnokban, és alig egy óra leforgása alatt zsebelték be a 3:0 arányú sikert.

A papírforma a somogyiak győzelmét ígérte, de nagy kérdés volt, milyen állapotban vannak a Fino játékosai, akiknek a múlt csütörtök óta ez már az ötödik tétmérkőzésük volt. Nos, Bozókiék saját közönségük előtt nem okoztak csalódást, és az első szett 25:17-es sikere után még egy lapáttal rátettek, és a második játszmában mindössze 9 pontot engedélyeztek a Veszprém megyei alakulatnak. Az előzményekhez képest a harmadik játékrész hozta a legnagyobb küzdelmet, amelyben a vendégek egészen 19.18-ig tartották magukat. A csereként beállt Szabó Bence hatásos nyitásai, Horváth Kristóf nagy bombái és Bozóki Bence megmozdulásai aztán eldöntötték a szett és vele az 57 perces mérkőzés sorsát is.

Férfi röplabda NB I.,alapszakasz, B-csoport

Fino Kaposvár SE - Sümegi RE 3:0 (17, 9, 20)

Kaposvár, 250 néző. V.: Adler, Ujházi.

Fino: Bozóki 13, Kalmár 5, Keen 7, Horváth K. 16, Nagy J., Bögöly 14. Csere: Pápai (liberó), Kiss M. 1, Kulcsár 2, Szabó Barna, Szabó Bence 1. Vezetőedző: Demeter György.

Sümeg: Török R. 1, Kunert 2, Sow 2, Erki 6, Németh Z. 6, Tigyi 2. Csere: Nagy P- (liberó), Kotin 1. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:8, 21:13. II. játszma: 8.4, 16.5, 21.7. III. játszma: 8.4, 16.15, 21:19.

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!