Idegenben aratott 3:1 arányú győzelmet a Fino férfi röplabdacsapata a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A korábbi 18-szoros első kaposváriak a Székesfehérvári MÁV Előre otthonában léptek pályára, és 103 perces csata végén harcolták ki a sikert.

Az első szettben a somogyiak 19 pontot engedélyeztek ellenfelüknek, a második játszma sorsa aztán csak a ráadásban dőlt el, és nem mindennapi izgalmak után a házigazda kerekedett felül 30:28 arányban. A folytatásban újra a Fino irányított, és előbb 25:21, majd 25:23 arányban bizonyult jobbnak. A MÁV együttese végig jól küzdött, igyekezett megnehezíteni az esélyesebb kapsováriak dolgát. A kubai Cordies 25 pontot termelt, a másik oldalon a 21 egységig jutó Horváth Kristóf volt a legeredményesebb. Az idegenbeli diadalnak köszönhetően a kaposvári visszavágó formalitásnak tűnik.

Székesfehérvári MÁV Előre SC - Fino Kaposvár SE 1:3 (-19, 28, -21, -23)
Székesfehérvár, 100 néző. V.: Vári, Pőcze.

MÁV: Stefanovics 8, Guzmics, Kaposi 14, Kholmann 7, Cordies 25, Németh Zs. 4. Csere: Nagy Á., Takács (liberók), Szőke, Náhol 1, Halász, Neukum 5. Vezetőedző: Németh Ödön.

Fino: Kalmár 3, Keen 7, Horváth K. 21, Nagy J. 8, Bögöly 15, Bozóki 10. Csere: Pápai, Kiss M. (liberók). Vezetőedző: Demeter György.

Címkék: elődöntő, Magyar Kupa, Fino, röplabda, Kaposvár, sport