Drabik, Gonzalez és Kobetic találata mellett Solberg védéseivel indult a mérkőzés. Az SKC 3-0-s rohammal indult, és az oroszok már a 10. percben kapust cseréltek. A 18. percben, Böhme gólja azt jelentette, hogy a Siófok összesítésben utolérte ellenfelét. Ekkor 11-7 állt a táblán. A Lada ezután még tartotta magát, de a hazaiak is lendületben maradtak, és a horvát beálló, Jezics góljai után szólét a taps. Egy félidőnyi játék után 18-12 volt az állás.

A fordulás után a francia Minko és Kobetics is remekelt, labdaszerzés és bombagólok kíséretében több társuk is betalált. A 38. percben már nyolcgólos volt a somogyi előny. Solberg továbbra is ellenállhatatlan volt a gólvonal előtt, és kilenc perccel a lefújás előtt már tizenkettővel vezetett az SKC.

A nagyszerű napot kifogó siófokiak végül 37:26 arányú győzelmet arattak, és teljesen megérdemeléten jutottak be az EHF Kupa csoportkörébe. Történetük során először.