A Hepp Kupa 3. fordulójában a korábbi fordulóhoz hasonlóan NB1/B-s csapatot látott vendégül a Zrínyi, ezúttal a Bonyhád csapatát. A mérkőzés elején felváltva estek a kosarak. A 7. percben két ponttal vezettek a bonyhádiak, akik az első negyedben már 5 triplát helyeztek el a hazai gyűrűben, így 12 ponttal vezettek a játékrész végén. (16-28)

A hazaiak helyzetét nehezítette, hogy két játékosuk is megsérült, így hét bevethető játékossal folytatták. A második negyed elején egy 12-2-es kaposvári rohanással sikerült felzárkózni, ezután azonban ismét magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a vendégek. Újabb triplákat szereztek és visszaállították a 12 pontos különbséget a félidőre. (35-47)

A harmadik negyed elején ismét megpróbálkozott a Zrínyi a felzárkózással, ami hét pontig meg is történt, (44-51) ezután azonban már nem volt visszaút, végleg eldőlni látszott a mérkőzés a már szokásosnak mondható, nagyon jó százalékkal értékesített hárompontosoknak köszönhetően.A negyed végére húsz pont fölé kúszott a különbség a csapatok között. (50-72)

A negyedik negyedre állandósult a differencia a csapatok között, a kaposváriak kevés rotációs lehetőségük miatt a végére teljes elfáradva fejezték be a mérkőzést, amelyen nem vallottak szégyen a magasabb osztálybeli riválisukkal szemben.

A Mágusok következő hazai mérkőzése már a bajnoki pontvadászatban, a Dunaújvárosaik ellen következik, hazai pályán, november 9-én 19 órakor. A mérkőzés az utolsó felkészülési lehetőség a Dombóvár elleni idegenbeli rangadó előtt, amelyre november 17-én szombaton kerül majd sor.