Jól rajtoltak a somogyiak, akiknél a kezdő csapatban kapott helyet a frissen igazolt Kasey Sheperd. Az amerikai révén is próbált gyors kosárlabdát játszani a Kaposvári KK, amelyben Johnson alig három perc alatt jutott el nyolc pontig. Szrecsko Szekulovics vezetőedző időkérése után felzárkózott a védekezésén némiképp javító ASE és az ötödik percre 14–15-re alakította az állást. A kilencedik percben aztán Sheperd is megdobta első kaposvári pontjait, ám ezzel együtt is 27–20-ig sikerült csökkenteni a különbséget a negyed végéig.

A folytatás első perceiben kiegyenlített játékot láthattunk, a hazaiak Kovács Ákos és Trajkovski kosaraival tartották előnyüket. A vendégek Jevtovicsot sem tudták megakadályozni a pontszerzésben, így már 35–25 volt az eredmény. A félidő végéig sem változott érdemben a helyzet, a somogyiak képtelenek voltak közelebb férkőzni a pontosabban kosárlabdázó ellenfélhez. Az első félidő végén mindössze 33 pont állt a somogyiak neve mellett a táblán. Lilovék csakúgy mint az elsőt, a második játékrészt is hét egységgel veszítették el.

Johnson triplájával indult a harmadik szakasz és a blokkok terén is javítottak a vendégek. Lilov közeli találatával került tízen belülre a kaposvári csapat, ám azonnal jöttek a válaszok a túloldalról, ami meghiúsította az egyenlítést. Loliv aztán két triplával négy pontra hozta fel övéit, Sheperd pedig 63–63-nál kiegyenlített.

A záró szakaszt öt pont előnnyel 68–63-nál kezdhette az ASE, ám az óriásit harcoló kaposváriak Lilov újabb hármasával 69–70-nél átvették a vezetést. Csak Kovács triplájáig tarthatott a vendégek öröme, Jevtovics büntetője után pedig Fekete Ádámnak kellett időt kérni. A végjáték a jobban összpontosító hazaiaknak sikerült jobban, akik a kulcspillanatokban kevesebbet hibázva tartották előnyüket. A 40. percben Markovic 2+1-ével 83–81 volt az állás, de a paksi időkérés után már nem változott az eredmény, így nagy csatában arattak győzelmet a tolnaiak.

Atomerőmű SE–Kaposvári KK 83–81 (27–20, 20–13, 21–30, 15–18)

Paks, Atomerőmű SE Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Papp P., Török R., Kovács N.

Atomerőmű SE: Kovács Á. (19/9), Evans (11/3), Faust (9/3), Eilingsfeld (12), Jevtovics (16). Csere: Trajkovksi (10/3), Medve (-), Ruják (6/3). Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics. Edző: Schmidt Béla.

Kaposvári KK: Sheperd (12), Johnson (22/9), Lilov (17/12), Hendlein (9/3), Spica (7). Csere: Markovic (6/3), Baki (3/3), Halász (5/3), Harazin (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–9, 7. perc: 20–15, 12. perc: 29–23, 17. perc: 44–31, 22. perc: 51–40, 27. perc: 60–52, 32. perc: 68–65, 37. perc: 77–72. Kipontozódott: Jevtovics (a 40. percben). Jók: Eilingsfeld, Jevtovics, Kovács Á., illetve Johnson.