Ismét saját közönsége előtt bizonyíthatott az 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem női NB I-es röplabdacsapata, és jól is kezdték a hazaiak a Budaörs elleni meccset, hiszen már a szett közepére ötpontos előnyre tettek szert.

Az első felvonás megnyerése végül nem okozott gondot Miklaiéknak, a kaposváriak lendülete pedig a folytatásban sem esett vissza.

A vendégek végül a harmadik szett közepén tudtak újítani a játékukon, akkor előbb utolérték a Diamantot, majd a vezetést is sikerült átvenniük, ráadásul játszmalabdájuk is volt.

Sasa Nedeljkovic jó ütemben kérte ki az idejét, Miklai Zsanett pedig végül két ásznyitással fordítani tudott, amivel meg is nyerte a Kaposvár az összecsapást.

A Diamant-lányok ezzel továbbra is hibátlanul vezetik az NB I-es bajnokságot.

Női röplabda NB I. 4. forduló

1. MCM Diamant Kaposvár – Budaörs 3:0 (17, 14, 25)

Kaposvár, 300 néző. V: Gyulai, Bibók.

Diamant: Vacsi 7, Cseszljar 4, Császár 10, Harmath 5, Miklai 17, Iricsanyin 16. Csere: Hegyi, Héri (liberók), Horváth A. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

BDSE: Balabás 2, Radomszki 11, Kilyénfalvi 5, Juraszik 1, Tóth E. 10, Ostorházi 2. Csere:Maurer (liberó), Pisák, Molnár A. 2, Földi 4. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:9, 21:14. II. játszma: 8:7, 16:10, 21:11. III. játszma: 8:4, 16:12, 21:18.

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!

Címkék: 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem, Budaörs, nb1, röplabda, sport