Nagyon jól kezdte a mérkőzést a Kaposvár, amely bő egy perc elteltével már 7-0-ra vezetett. Andric büntetőjével megszületett a bajnok első pontja is, de a hazaiak továbbra is jó ritmusban kosárlabdáztak, Lilov ziccerével 11-1 volt az állás. Kezdett éledezni a Szolnok, Vojvoda, Murphy és Rowsey is betalált kintről, Murphey-nek volt egy duplája is, immáron a vendégek vezettek (11-12). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de 17-18-nál egy 12-0-s futással megnyugtató előnyhöz jutott a Szolnok (17-30). Johnson büntetőivel csökkent a Kaposvár hátránya, 19-30-cal ért véget az első etap.

Tóth Ádám kosarára Baki válaszolt, majd Hendlein értékesített egy hárompontost (24-32). Zárkózott a KKK, Baki trojkája után Markovics volt eredményes (29-35). 31-37-nél Kovács Péter sem hibázott távolról, Andric kettesével pedig újra kétszámjegyűre hízott a differencia (31-42). 37-47-nél másfél perc volt hátra a félidőből, az Olaj már nem talált be, kaposvári részről viszont egy Johnson-triplát követően egy Lilov-zsákolás is érkezett, ezzel alakult ki a 42-47-es félidei eredmény.

Nem tudott közelebb jönni a Kaposvár a Szolnokhoz, 48-53-nál Milosevics közelijét Tóth Ádámé követte, Rowsey pedig kintről volt eredményes, megint kétszámjegyű különbség volt a két fél között (48-60). Vojvoda triplájával már tizenöttel ment az Olaj (52-67), de Johnson és Markovics hármasával bejött tíz alá Fekete Ádám együttese (58-67), ennél feljebb viszont nem tudott zárkózni, mi több… 62-71 állt a táblán, amikor elkapták a fonalat a vendégek, egy 11-2-es futással pedig magabiztos előnyhöz jutottak (64-82). Baki duplájával ért véget a negyed, 66-82-es eredménnyel következhetett a záró etap.

A lényegi kérdések már eldőltek, s bár Hendleinék kozmetikáztak az eredménye, a Szolnok győzelme egy másodpercig sem forgott veszélyben. Soproni veresége után javított tehát a bajnok, amely 98-91-re nyerte meg az összecsapást - írja a BB1.hu

Kaposvári KK - Szolnoki Olaj KK 91-98 (19-30, 23-17, 24-35, 25-16)