A kaposváriak nagyon fogadkoztak a mérkőzés előtt: nem akartak úgy járni, mint az elmúlt évad alapszakaszának hajrájában, amikor elmaradt a várt összpontosítás, és csak öt szettben kerekedtek felül a Veszprém megyeiek otthonában. A Fino ennek megfelelően, a kellő koncentrációval lépett pályára a nyári szünetben megerősödött Sümeg csarnokában, és a fontos pillanatokban mindig kézben tartotta az irányítást.

Minden pontért meg kellett küzdeni, a házigazda az első szettben 21, a harmadikban pedig 22 pontig jutott, de nem fenyegette veszély a vendégsikert. Demeter György vezetőedző nem is cserélt a találkozón, a pályán lévő játékosok 64 perc alatt harcolták ki a győzelmet. Nagy Péter 15, Bozóki Bence pedig 14 pontig jutott, a mezőny legeredményesebb játékosa pedig a 17 pontot szerző Kunert Mátyás volt.

„Végig figyelmesen kellett játszanunk ahhoz, hogy nyerjünk. Ellenfelünk fegyelmezett volt, és szépen küzdött, m viszont a játszmák hajrájában rájuk tudtuk kényszeríteni az akaratunkat” – összegzett a lefújás után Demeter György.

Férfi röplabda NB I., 3. forduló, B-csoport
Sümegi RE – Fino Kaposvár SE 0:3 (-21, -18, -22)
Sümeg, 100 néző. V.: Soltész, Sík.

Sümeg: Tigyi 5, Török R. 1, Kunert 17, Sow 2, Erki 10, Péter B. Csere: Illés (liberó), Óhidi, Németh 5, Kotim. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Fino: Kalmár 3, Keen 6, Horváth K. 11, Nagy J. 4, Nagy P. 15, Bozóki 14. Csere: Pápai, Kiss M. (liberók). Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 13:16, 17:21. II. játszma: 8:6, 15:16, 16:21. III. játszma: 7:8, 13:16, 21:20.