A találkozó rangadónak volt nevezhető, hiszen mindkét csapat az első helyek valamelyikét szeretné megszerezni a szezon végeztével. A hazaiak teljes kerettel várták az összecsapást, ami 8 volt NB1 A csoportos játékost jelentett, míg a Mágusok csapata 7 fővel tudott a mérkőzésre kiállni munkahelyi elfoglaltásgok és sérülések miatt.

A találkozó az első negyed közepéig szoros volt, fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkorra azonban mindhárom magas embere a vendégeknek begyűjtötte a harmadik személyi hibáját, így alacsony szerekezetre kellett váltani, ami az amúgy is magassági- és létszám fölényben levő soproniaknak kedvezett. A második negyedben kialakult egy 10-15 pont közötti különbség, amely a félidő végére is megmaradt.

A kaposváriak nagyon jól kezdtek, és 9 pontra zárkóztak a harmadik játékrész elején, ekkor azonban rövid időn belül két emberük is kipontozódott, egy játékosuk pedig fejsérülést szenvedett, és nem tudta folytatni a játékot.

A Soproniak rendkívül sportszerűen 4-4 ellen játszva fejezték be a mérkőzést, amely 12 pontos, teljesen megérdemelt hazai sikerrel zárult.