Beragadtak a hazaiak, két és fél perc alatt 2-10-el indult a meccs - írja a bb1.hu. Időt is kért Okorn, aki nagyon dühös volt. Hiába a szünet, Johnson második tripláját is bevágta, majd Harazin negyedik pontját is megszerezte, így már kétszámjegyű volt a különbség (2-15). Pontszegény első negyed után 9-17 volt az állás.

Tóth hozta fel hat pontra csapatát, Curry triplája után pedig azonnal időt kért Fekete (14-17). Alig telt el egy perc a második negyedből. Norfleet triplája egyre olvasztotta a kaposvári előnyt, Váradit pedig hiába gyötörték, középtávolijával megszerezte a vezetést a Falcónak, először a meccsen. Vezettek már hattal is a hazaiak, a félidőben 33-30 állt a táblán.

Váradi két hármasával folytatódott a meccs. Norfleet nagyon jól játszott, kezdtek elhőzni a sárga-feketék, a 26. percben, 47-36-nál időt kért a KKK. Már nyoma sem volt a kezdeti szombathelyi görcsösségnek, a nagy előny birtokában a látványra is adott a tavalyi ezüstérmes. A somogyiak teljesen elvesztették a fonalat, 60-44-ről indult a záró felvonás.

Eldőlt a meccs. A 35. percben Váradi labdát szerzett, majd ziccerével húszra növelte a differenciát. McCray még javított a statisztikáján, illetve a Falco csapatkapitánya is megszórta magát, szükség is lesz ara, hogy a válogatott novemberi vb-selejtezője előtt visszanyerje az önbizalmát. A Falco nehézkes kezdés után sima győzelmet aratott.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Kaposvári KK 79–60 (9–17, 24–13, 27–14, 19–16)

Szombathely, Aréna Savaria, 2520 néző

V.: Papp P., Ádám J., Goda L. (Bogárdi J.)

Falco: Curry 11/9, Norfleet 20/15, Váradi 14/6, Bruinsma 8, Reddic 2. Csere: Balmazovics 11/3, Tóth 6, Bíró 3/3, Hódi -, Kucsora 4/3.

Kaposvár: Johnson 17/6, Lilov 5/3, McCray 15/6, Hendlein 6, Harazin 4. Csere: Halász 2, Markovics 8/6, Baki 3/3, Hock -, Bogdán -.