Egy balatonfüredi tét nélküli mérkőzés után első komoly, méghozzá hazai meccsére készült az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem női röplabdacsapata a Gödöllő ellen.

A vendégek repülőrajtot vettek és pár perccel a kezdés után már 0:4 állt az eredményjelzőn. Sasa Nedeljkovics vezetőedző azonnal időt kért, ami után azonnal egalizáltak a kaposváriak. 6-6 után ismét a gödöllőiek percei következtek, ami után újabb hazai időkérés jött.

A játszma nagy részében a vendégcsapat járt előrébb egy lépéssel, és a lendület csak a végjátékra fogyott el. 21:21-es egyenlítés után végül 25:22-re megnyerte az első játszám a hazai csapat.

A második játszma már egészen más képet mutatott, és a Diamant csapata azonnal jócskán elhúzott a Gödöllő elől. A tetemes előny megmaradt a szett végére is, ami 25:13-as eredménnyel zárult.

A harmadik játékrész se alakult másképp. A hazaiak már az elején kiépítették a kényelmes előnyt, ami a szett végére csak tovább növekedett, egészen 25:14-ig.

Női röplabda NB I

1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem – Penta Gödöllői RC 3:0 (22, 13, 14)

Kaposvár, 150 néző. V: Soltász, Vári.

Kaposvár: Cseszljar 3, Császár 8, Harmath 5, Miklai 12, Iricsanyin 15, Vacsi 11. Csere: Hegyi, Héri (liberók), Szívós 2, Horváth A. 1, Kalmár. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Gödöllő: Bálintné Széles 10, Nagy K. 2, Körtvélyessy 7, Hackl 4, Dégi 5, Ludmán 5. Csere: Kovács A. (liberó), Horváth P., Vecsey, Halla G. 3, Tóth Bagi, Király, Tettamanti. Vezetőedző: Grózer György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 13:16, 18:21. II. játszma: 8:4, 16:7, 21:8. III. játszma: 8:5, 16:7, 21:11.

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!