Az NB2 Nyugati-csoportjának nyitó fordulójában a több poszton is átalakult Mágusok Zrínyi KK a mosonmagyaróvári MOGAAC együttesét fogadta. A meccs első negyedében jó védekezést mutatott be a hazai együttes, amely után gyors, pontos támadásokat vezettek és megérdemelten jutottak 10 pont feletti előnyhöz. (26-15)

A folytatásban lankadt a kaposváriak figyelme, és kapkodva, pontatlanul támadtak, amelyek után a vendégek könnyű gyorsindításokat szereztek, és egy pontra felzárkóztak. (26-25)

A félidő végére ismét rendezték soraikat a mágusok, és az első negyedben már látott jó játékot bemutatva, megnyugtató előnnyel zárták a játékrészt. (48-32)

A harmadik negyed ott kezdődött, ahol a második befejeződött, így az előny tovább nőtt, a mérkőzés pedig eldőlni látszott. (65-40)

Az egyre többet cserélő hazaiak játékába a mérkőzés utolsó negyedében már több hiba csúszott, de helyenként közönségszórakoztató kosárlabdával, minden játékosnak lehetőséget, adva győzelemmel rajtoltak a pontvadászatban.

A következő fordulóban Sopronba látogatnak a Mágusok, majd a Kozármisleny együttesét fogadják október 19-én a Táncsics Mihály Gimnázium csarnokában.