Meglepepően jól kezdett a két korábbi válogatottal, Bagics Balázzsal és Tóth Andrással felálló Debrecen a Fino Kaposvár elleni bajnoki nyitányon, és az első felvonásban egészen a hajráig üldözte egymást a két együttes. Ennek a szettnek a végét viszont még a hazaiak bírták jobban, nem úgy mint a másodikét, amit szinte végig vezetve a vendégek nyertek.

A harmadik felvonás ismét kaposvári sikerrel zárult, majd a negyedik szettben sokáig megint Bagicséknál volt az előny. Ezúttal 23:23-nál egalizált a Fino, majd a Demeter-legénység végül a harmadik mérkőzéslabdáját be is ütötte, amivel ha nehezen is, de 3:1-re nyerni tudott a rekordbajnok.

Fino Kaposvár SE – Debreceni EAC 3:1 (23, -21, -23, 25)
Kaposvár, 300 néző. V. Halász T., Ujházi.

Kaposvár: Keen, Horváth K. 7, Nagy J. 8, Nagy P. 24, Bozóki 8, Kalmár 7. Csere: Pápai, Kiss M. (liberó), Bögöly 8. Vezetőedző: Demeter György.

Debrecen: Budai 10, Tóth A. 3, Kiss I. 4, Bagics B. 21, Hubicska 25, Remete 4. Csere: Kiss D., Mészáros Z. (liberók). Vezetőedző: Fodor Antal.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 8:6, 16:15, 21:18. II. játszma: 8:6, 15:16, 19:21. III. játszma: 8:7, 14:16, 21:20. IV. játszma: 7:8, 15:16, 20:21, 23:22.

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!