A kaposváriak már pénteken délután megérkeztek a szabolcsi megyeszékhelyre, és bemelegítésként egy barátságos mérkőzést játszottak a kupagyőztes Nyíregyháza csapatával. A hazaiak két szoros és két sima szettben nyerték a négy szettes találkozót.

Szombaton a Fatum Property Kupa következett ,ahol a Diamant előbb 3:2 arányban kikapott a fővárosi MTK-tól, majd három játszmában a házigazdától is. Ez utóbbi összecsapáson a harmadik játszma rendkívül izgalmasan alakult: 13:13 után 20:15-re meg tudott lépni a Nyíregyháza, a vendég együttes innen is visszaküzdötte magát 23:22-re. A Fatum végül ebben a szituációban is helytállt, és szettveszteség nélkül nyerte meg sajátrendezésű felkészülési tornáját. A somogyi együttesből Miklai Zsanett kapott különdíjat teljesítménye elismeréseként.

A kaposváriak kedden Szerbiába utaznak, és a háromnapos túra programjában két nemzetközi előkészületi találkozó szerepel majd.

Fatum Property Kupa, női felkészülési torna

MTK–1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem 3:2

Fatum-Nyíregyháza– MTK 3:0

Fatum-Nyíregyháza–1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem 3:0

A torna végeredménye: 1 .Fatum-Nyíregyháza, 2. MTK, 3. 1. MCM Diamant Kaposvári Egyetem.