A két vesztes együttes a harmadik helyért vívott mérkőzésen találkozott szombaton délután. A somogyiaknál ezúttal az ujjsérüléssel bajlódó Halász Ákos nem öltözött át.

Lilov kihagyott triplája után Boltics szerzett vezetést a Szegednek. A távoli dobások ezúttal sem mentek a hazaiaknak, egészen az ötödik percig, akkor Lilov törte meg a rossz sorozatot. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a negyedet a Davis vezette vendégek nyerték. A folytatásban Hock hozott lendületet a kaposvári oldalon, Lilov hármasa egy pontra zárkóztatta fel csapatát a félidő végére.

A folytatásban nagyon sok volt a pontatlanság mindkét oldalon, a kaposváriak a Wirth ellen megítélt sportszerűtlen hiba után is az egyenlítésért küzdöttek. A záró szakasz négy egységnyi szegedi előnnyel kezdődött, de Johnson előbb egyenlített Hendlein pedig a vezetést is megszerezte együttesének. Ekkor már több szerepet kaptak a fiatalok mindkét oldalon, Mayer triplájára Hock válaszolt, és Puska is szép találatot szerzett. A harmadik helyet jelentő győzelmet Hock újabb kosarai, valamint Hendlein triplája biztosították be a kaposváriaknak - írja a delfinek.hu.

Kaposvári KK–Naturtex SZTE Szedeák 85–75 (17–22, 20–16, 21–24, 27–13)
Kaposvár, Városi Sportcsarnok, 300 néző, vezette: Papp P., Tőzsér, Nagy V.

Kaposvári KK: Johnson (16), Lilov (10/6), McCray (2), Hendlein (23/3), Spica (10). Csere: Baki (-), Harazin (7), Hock (15/9), Bogdán (-), Puska (2). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Naturtex SZTE Szedeák: Boltics (8), Davis (21/9), Wirth (4), Green (9/3), Sulovics (3/3). Csere: Bonifert (4), Kerpel-Fronius G. (2), Mayer (6/6), Vágvölgyi (4/3), Goldring (3/3), Varga Á. (-). Vezetőedző: Andjelko Mandics. Edző: Kiss Zsolt.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–4, 7. perc: 11–13, 12. perc: 21–22, 17. perc: 31–33, 22. perc: 39–42, 27. perc: 48–55, 32. perc: 62–65, 37. perc: 73–70.

Kipontozódott: Harazin (a 35. percben), illetve Green (a 26. percben).

Címkék: Orosz László emléktorna, bronz, Szeged, Kaposvári KK, sport