A Szeged első napi legyőzése okán döntőt játszhatott a Kaposvári KK együttese a baranyai megyeszékhelyen rendezett V. MATRO-PVSK kupán. A somogyi alakulatból hiányzott a Tisza-partiak ellen megsérülő Baki Gergely.

Öt gyors ponttal rajtoltak a somogyiak, akik a szerzett labdákból rendre eredményesek voltak. Csirics triplájával zárkózott fel a Pécs, amely próbált tapadni a somogyiakra. A hetedik percben egy sportszerűtlen hiba után ismét közelebb került riválisához Csirke ferenc vezetőedző csapata, amely jól használta ki a kaposváriak megingását. Taylor egyenlített 15–15-nél, s az első negyed két egységnyi hazai előnnyel ért véget.

A folytatásban Antóni két triplájával lendült tovább a Pécs, így a legjobbkor jött Bogdán találata. A 13. percben előbb Halász, majd a kaposvári pad kapott technikait, a lehetőségekkel élő baranyaiak pedig Alston révén 33–22-re húztak el. Hendlein, majd Lilov talált be távolról, ez pedig új lendületet adott a vendégeknek. A félidő vége előtt sikerült 39–36-ig csökkenteni a különbséget, de az utolsó perc a hazaiaknak sikerült jobban.

Hat pontos hátrányban kezdte a harmadik negyedet a Kaposvári KK, de Pongó és Budimir ziccerei miatt megint nőtt a különbség. Jobban védekezett és gyorsabban is kosárlabdázott a Pécs, amely egy 10–0-ás roham után megérdemelten vezetett 57–41-re Fekete Ádám időkérésekor. Hock, Halász és Hendlein triplái után javult a somogyiak helyzete, és javuló védekezéssel sikerült ismét tíz pont alá jönni.

A záró szakasz elejét aztán több elrontott kaposvári akció jellemezte, a hibákat pedig kihasználták a baranyaiak. A szerzett labdákból ziccereket dobva már a húszas határt ostromolták a mindössze négy pontig jutó somogyiak ellen. Alstron és Pongó ki is alakította ezt a különbséget 79–59-nél, így magabiztosan tartotta otthon a kupát a Pécs.

Pécsi VSK-VEOLIA–Kaposvári KK 81–59 (21–19, 26–23, 16–14, 18–4)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Radnóti, Kovács N., Szalóki.

Pécsi VSK-VEOLIA: Pongó (17/6), Taylor (10), Csirics (11/3), Budimir (6), Alston (18). Csere: Antóni (15/9), Simon K. (4), Olasz (-), Demeter (-). Vezetőedző: Csirke Ferenc. Edző: Szentendrei Áron.

Kaposvári KK: Johnson (4), Lilov (7/3), McCray (9/3), Hendlein (18/12), Spica (10). Csere: Harazin (2), Halász (4/3), Bogdán (2), Hock (3/3). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–7, 8. perc: 17–17, 12. perc: 27–20, 17. perc: 36–32, 23. perc: 57–41, 28. perc: 61–53, 33. perc: 66–57, 37. perc: 75–59. Jók: Antóni, Taylor, Alston, Pongó, illetve Hendlein.

Címkék: felkészülés, Kaposvári KK, torna, Pécs, döntő, sport