Döntőt játszhat a Kaposvári KK pénteken este az V. MATRO-PVSK kupán, miután a a csütörtöki elődöntőben magabiztos játékkal sikerült legyőzni a Naturtex SZTE-Szedeák együttesét. Ez volt az első alkalom, hogy a kaposváriak teljes kerettel szerepeljenek előkészületi mérkőzésen - írja a Delfinek.hu.

A kezdeti szegedi előnyt Lilov triplájával, majd Spica ziccerével dolgozta le a somogyi alakulat, amely védekezésben többször is labdát tudott szerezni az ellenféltől. Öt perc elteltével aztán rendezte sorait a Szeged és a negyed végére Green és Davis révén zárkózott fel. A folytatásban Spica pillanatai következtek, de a Tisza-partiaknál mindig volt, aki lőtávolban tartotta csapatát. Mindkét vezetőedző sokat cserélt, így a fiatalok is lehetőséget kaptak az együttesekben. A kaposváriaknál Bogdán öt ponttal járult hozzá, hogy a félidőben a 41–33-ra vezethessen csapata.

A nagyszünetet követően Hendlein nyitott triplával, és gyors akciókkal sikerült tíz fölé növelni a különbséget. Lilov nem sokat hibázott dobásban, McCray pedig nagyon hasznosan kosárlabdázott. A záró negyed előtt közel húsz egységnyi volt az előny, de Davis távolról is rendre pontos volt. A negyedik negyed elején több eladott labda is becsúszott, így ismét a tízes határt ostromolták a szegediek. Jókor jött Halász hármasa és Spica, valamint Johnson 2+1-es akciója is, ezzel pedig visszaállt a korábbi rend. Az utolsó percek érdemben már nem befolyásolták a végeredményt, így eldőlt, hogy a kaposváriak szerepelhetnek a péntek esti döntőben.

V. MATRO-PVSK kupa, első nap első mérkőzés:
Kaposvári KK–Naturtex SZTE Szedeák 93–71 (16–18, 25–15, 26–19, 26–19)
Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Kapitány, Praksch, Téczely.

Kaposvári KK: Johnson (16/6), Lilov (20/12), McCray (8), Hendlein (10/3), Spica (19). Csere: Baki (-), Harazin (2), Halász (10/6), Bogdán (8), Hock (-), Kocsis Z. (-), Puska (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Naturtex SZTE Szedeák: Boltics (2), Wirth (7), Green (18/6), Davis (15/3), Sulovics (6). Csere: Bonifert (2), Mike (6/6), Kerpel-Fronius G. (5), Révész (6), Mayer (2), Goldring (2). Vezetőedző: Andjelko Mandics. Edző: Kiss Zsolt.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 10–4, 8. perc: 12–6, 12. perc: 20–18, 17. perc: 30–23, 23. perc: 50–46, 28. perc: 65–44, 33. perc: 71–57, 37. perc: 85–65. Kipontozódott: Green (a 32. percben). Jók: Spica, Lilov, McCray, Johnson, illetve Davis, Green.

Címkék: Szeged, mérkőzés, Kaposvári KK, felkészülés, győzelem, kosárlabda, sport