Utolsó középszakasz mérkőzését Szegeden játszotta a Kaposvári KK, csapata, amelynek mindenképp győznie kellett a rájátszásba jutásért, illetve szurkolni a zalaegerszegieknek, hogy nyerjenek Pakson. A Hendlein és Gibbs nélkül kezdő somogyiak kapkodva, több labdát eladva rajtoltak. Az első negyedben a hazaiak tartottak előrébb, de nem szakadtak le túlságosan a vendégek sem. A második negyed elején Baki és Gibbs találataival fordított a Kaposvári KK, de az újabb eladott labdák miatt nem sikerült nagyobb előnyt kovácsolni. A 17. percben 26–33-as állásnál kértek időt a szegediek, s ezt követően többször is eredményesen fejezték be támadásaikat. Még a félidő vége előtt Mike duplája után, 34–37-nél Fekete Ádám is időt kért, de az utolsó akciót nem sikerült pontokkal zárni. A nagyszünetig a paksiak csak négy ponttal szereztek többet, mint a zalaiak, így még élt a remény a rájátszás elérésére.

Spica kosarával indult a harmadik negyed, és csak a harmadik percben tudott pontokat szerezni a főleg fiataljaival felálló Szeged. A játékrész vége előtt Filipovity Péter is pályára került és két sikeres büntetővel növelte a somogyi előnyt tíz pontosra (41–51). A javuló védekezés miatt csak tizenegy pontig jutott a Szeged ebben a játékrészben. A záró szakaszra 45–57-es állással fordultak a csapatok, és egy 7–0-ás kaposvári rohammal tovább nőtt a különbség. Ezt követően már csak az volt a kérdés, hogy mennyivel nyer a Kaposvári KK, ám mégsem volt ok az örömre, mert a paksiak biztosan verték a zalaiakat, így a somogyiak számára nem csak a meccs, de a bajnokság is véget ért.

Naturtex-SZTE-Szedeák–Kaposvári KK 65–78 (16–16, 18–21, 11–20, 20–21)

Szeged, Újszegedi Sportcsarnok, 800 néző, vezette: Benczur T., Pozsonyi L., Balogh Gy.

Naturtex-SZTE-Szedeák: Boltics (4), Vágvölgyi (5), Wirth (12/3), Kovács Á. (4), Sulovics (4). Csere: Révész (6), Mike (11/3), Kerpel-Fronius G. (6), Bonifert (7/3), Goldring (-), Kovács J. (6), Mayer (-). Vezetőedző: Andjelko Mandics. Edző: Kiss Zsolt.

Kaposvári KK: Dunn (15/3), Tóth P. (3/3), Baki (4), Ivosev (18), Spica (12). Csere: Gibbs (14/6), Blaskovits (-), Hock (2), Filipovity P. (3), Bogdán (3), Kocsis Z. (4). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–6, 8. perc: 14–12, 12. perc: 19–16, 17. perc: 26–33, 22. perc: 34–49, 27. perc: 41–49, 33. perc: 45–64, 38. perc: 56–72. Jók: nem akadt kiemelkedő teljesítmény, illetve Ivosev, Dunn.