A tét nagyságának megfelelően idegesen kezdett mindkét alakulat. Ivosev duplájával kezdte meg a pontgyártást a Kaposvár, majd Baki talált be távolról. Eleinte Hendlein helyén Ivosev szerepelt a négyes poszton, aki 0–9-re alakította az eredményt. Bencze Tamás időkérését követően is jól tartotta magát a somogyi alakulat. A negyed vége előtt már 7–17 állt a táblán, és a jó védekezéssel sikerült 13 ponton tartani a zalaiakat.

A folytatásban Hendlein triplájával lendült tovább a Kaposvár, de Vaughn is pontosan dobott a zalaiaknál. Kinney vette hátára a hazaiakat és nagy szerepe volt abban, hogy felzárkózott csapata. A 17. percben már Fekete Ádám kért időt 31–39-nél, mert a védekezés már nem működött olyan hatékonyan, mint korábban. Még a félidő vége előtt újra meg kellett ezt tenni, mert Benke révén tovább csökkentették a különbséget a hazaiak.

A nagyszünet után előbb Radic egyenlített 46–46-nál, majd Benke 2+1-ével már először vezettek a zalaiak.  A negyed végére már egyre nagyobb hátrányba kerültek a rengeteget hibázó, idegesen kosárlabdázó vendégek. Teljesen leblokkoltak a kaposváriak, Mikovic pedig 64–54-re alakította az eredményt.

A záró szakaszt aztán Dunn és Spica jóvoltából négy pontos hátrányban kezdték a somogyiak. A 32. percben Radic zsákolásaival ismét tíz pont volt a különbség. Még több, mint öt perc volt hátra, de Fekete Ádámnak ki kellett kérni utolsó idejét is. Nem változott a játék képe, sok labdát eladtak és büntetőt is hibáztak a vendégek, akik nem kerülhették el az újabb vereséget.

Zalakerámia-ZTE KK–Kaposvári KK 88–77 (13–25, 28–20, 25–17, 22–15)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Kapitány G., Praksch P., Jakab L.

Zalakerámia ZTE KK: Kinney (20/3), Vaughn (13/9), Benke (16/3), Szabó Zs. (2), Radic (17/3). Csere: Mohácsi (3), Mikovic (11), Horváth Á. (6), Kis R. (-), Doktor (-), Kovács M. (-), Kovács B. (-). Vezetőedző: Bencze Tamás. Edző: Heinrich Róbert.

Kaposvári KK: Dunn (16/3), Gibbs (16/6), Baki (5/3), Ivosev (13), Spica (16). Csere: Hendlein (11/3), Tóth P. (-), Hock (-), Filipovity P. (-). Vezetőedző: Fekete Ádám. Edző: Filipovics Gordan.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 0–0, 7. perc: 5–12, 12. perc: 15–25, 17. perc: 31–39, 22. perc: 46–46, 28. perc: 64–54, 32. perc: 66–62, 37. perc: 81–67. Kipontozódott: Szabó Zs. (a 39. percben), illetve Dunn (a 40. percben). Jók: Kinney, Benke, Radic, Mikovic, illetve Ivosev, Spica.