Nem tört meg a kaposvári röplabdás lányok rossz idegenbeli sorozata: az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese 3-1-es vereséget szenvedett Szombathelyen, az Extraliga-osztályozó negyedik összecsapásán. Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc így csütörtökön 18 órától, a somogyi megyeszékhelyen dől el.

A Diamant-lányok a legutóbbi magabiztos hazai siker után nagyon fogadkoztak, hogy ezúttal idegenben is eredményesek lesznek és lezárják a párharcot, de ezúttal sem valósult meg a tervük. Az életéért küzdő szombathelyi alakulat magabiztosan nyerte az első és a harmadik szettet, a negyedik játszmában pedig 3:9-ről, illetve 15:18-ról fordította a maga javára az eredményt. Csitáriék számára az egyetlen jó hír az, hogy a párharc mindent eldöntő, ötödik összecsapását saját otthonukban vívhatják meg, és ebben a szezonban már többször kiderült, hogy erős vár a kaposvári sportcsarnok.

Női extraliga osztályozó, 4. mérkőzés:

Hungast-Haladás - 1. MCM Diamant Kaposvár 3:1 (19, -24, 18, 23)
Szombathely, 300 néző. V: Halász T., Szabó P.

Haladás: Kinser 3, Kalman 13, Runjic 24, Paradzik 16, Bagyinka 1, Reljic 16. Csere: Zoltán A., Farkas (liberók), Wruck 6, Bokor. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.

Kaposvár: Harmath 2, Horváth A. 10, Kanizsai 16, Leidgeb 5, Fábián 2, Iricsanyin 13. Csere: Csitári (liberó), Sitkey 2, Szivós, Háfra 1, Lutter L. Vezetőedző: Zarka Péter.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 5:8, 16:13, 21:14. II. játszma: 8:7, 15:16, 19:21. III. játszma: 8:5, 16:7, 21:14. IV. játszma: 3:8, 15:16, 18:21.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 2-2.

Címkék: Haladás, Szombathely, Extraliga, Diamant, Kaposvár, sport