Akárcsak csütörtökön, most is nagy küzdelmet hozott a női röplabda Extraliga osztályozója. A Szombathely 25:21-re nyerte az első szettet az 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem csapata ellen, míg a másodikban egészen 24:24-ig üldözték egymást a felek. A végén a hazaiak összpontosítottak jobban, így megint ők kerültek kétszettes előnybe, most viszont nem engedtek ki a vezetésük ellenére.

A harmadik felvonásban jobban koncentráltak mint a kaposváriak, akik a játékrész végére összekapták magukat, a 3-0-ás Haladás győzelmet azonban nem tudták megakadályozni.

A három nyert meccsig tartó párharc állás ezzel 1-1, csütörtökön Kaposváron folytatják a csapatok.

Hungast-Haladás – 1. MCM Diamant Kaposvár 3:0 (21, 24, 20)

Szombathely, 300 néző. V: Halász E., Ujházi.

Haladás: Wruck 4, Kalman 12, Runjic 19, Paradzik 13, Bagyinka 3, Reljic 5. Csere: Zoltán (liberó), Kinser 2. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.

Kaposvár: Kanizsai 7, Leidgeb 3, Fábián 1, Iricsanin 7, Sitkey, Horváth A. 13. Csere: Csitári (liberó), Harmath 5, Szivós 4, Lutter L. Vezetőedző: Zarka Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:8, 21:17. II. játszma: 7:8, 14:16, 16:21. III. játszma: 8:6, 16:11, 21:13.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása 1–1.

Dr. Mucsi Péter: – Nagyon örülök a sikernek, mert attól tartottam, hogy az első, 2:0-ról elvesztett meccs kihathat a mai teljesítményünkre, de túltettük magunkat azon a találkozón és igazán motivált, jó játékkal legyőztük a Kaposvárt. Persze a párharc megnyeréséhez egyszer mindenképpen idegenben is le kell győznünk ellenfelünket, de mindent megteszünk majd ezért.

Zarka Péter: – Nem tudtuk betartani azt a taktikát, amit megbeszéltünk és nagyon sokat hibáztunk, amit a jól játszó ellenfelünk ki is használt.

Címkék: haladás, extraliga, 1.mcm-diamant kaposvári egyetem, sport