Meglepték a vendég szombathelyiek az 1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttesét a női röplabda Extraligába kerülésért kiírta osztályozó első két szettjében. A horvát Runjic vezérletével 25:22-re a Haladás nyerte az első felvonást, majd hatalmas küzdelem után kétszettes előnybe kerültek Mucsi Péter tanítványai.

Ezután a meccsben maradásért kellett játszaniuk a hazaiaknak, akik a csereként beálló Szivós Ildikó, és a remekül szerváló Sitkey Mariann segítségével előbb szépítettek, majd egy nagyon sima negyedik szettnek köszönhetően egyenlítettek is.

A mindent eldöntő ötödik szettben sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a végjátékot azonban jobban bírták Csitáriék, így a Diamant-lányok kerültek előnybe a három nyert meccsig tartó párharcban. Folytatás vasárnap Szombathelyen.

A mérkőzés előtt Szita Károly, Kaposvár polgármestere gratulált a csapat tagjainak, az Extraligában elért ötödik helyhez, majd az 1 millió forintos eredményességi támogatásról szóló oklevelet is átadta a kaposvári hölgykoszorúnak.

Így látták az edzők a mérkőzést!

Női röplabda NB I., osztályozó az Extraligáért, 1. mérkőzés

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Hungast Haladás Szombathely 3:2 (-22, -25, 20, 16, 12)

Kaposvár, 300 néző. V.: Vári, Szarka J.

Kaposvár: Kanizsai 9, Leidgeb 14, Fábián 5, Iricanin 12, Sitkey 14, Horváth A. 17. Csere: Csitári (liberó), Szivós 5. Vezetőedző: Zarka Péter.

Szombathely: Kinser 8, Kalman 15, Runjic 26, Paradzik 11, Bagyinka 3, Reljic 9. Csere: Farkas B., Zoltán A. (liberók), Wruck 2, Fazekas, Csóka, Bokor 1. Vezetőedző: Mucsi Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 15:16, 19:21. II. játszma: 8:7, 16:15, 21:19. III. játszma: 8:5, 16:14, 21:18. IV. játszma: 8:4, 16:9, 21:10. V. játszma: 5:4, 10:7, 12:8.

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!