Vindisch és Varga góljaival hamar kétgólos előnybe került a Kaposvári VK az OB I-es vízilabda bajnokság rájátszásának első meccsén, a Vasas ellen, a második negyedben ráadásul tovább folytatódott a hazaiak remeklése.

Előbb Kovács Olivér, majd ismét Vindisch volt eredményes, 4-0 után viszont elkezdtek éledezni a vendégek.

Sélley és Bencz is gólt szerzet emberelőnyből, így a szünetben kettőre olvadt a különbség.

A harmadik negyedben jól tüzeltek a csapatok, a különbség azonban így sem változott, nem úgy az utolsó játékrészben.

Az utolsó pillanatokban ugyanis ledolgozták hátrányukat a fővárosiak, Bencz újabb góljával 8-8-ra módosult az állás, így jöhettek a büntetők.

Az ötmétereseket jobban dobták Juhász-Szeleiék, akik végül 14-13-ra nyerték az összecsapást. Folytatás május 2-án, a Komjádi Uszodában.