Négy mérkőzés és több váratlan fordulat után 2-2-re állt a Kecskemét – Kaposvár csata a férfi elődöntőben, és borítékolni lehetett, hogy a mindent eldöntő, ötödik összecsapás is tartogat majd fordulatokat.

Az első szettet nagy csata végén, a ráadásban nyerte meg a Fino, a térfélcsere után aztán egyértelműen a házigazdának ment jobban.

A harmadik játszma ismét csak a vendégeké volt, majd újból az alföldiek következtek.

Az ötödik játékrészben 6:8-as vendégvezetésénél cseréltek térfelet a csapatok, 12:12 után pedig Nagy József szerzett pontot.  A kecskeméti származású Nagy Péter blokkja után már meccslabdája volt a kaposvári együttesnek.

A Kecskemét innen még visszajött, az utolsó két pontot azonban a somogyiak gyűjtötték be, akik sikerükkel kiharcolták a döntőbe jutást is.

A somogyiak 2005 óta minden évben eljutottak a döntőig, és az idén a Kazincbarcika ellen szállnak harcba 19. elsőségükért.

HÉP-KECSKEMÉTI RC–FINO KAPOSVÁR SE 2:3 (-24, 17, -21, 20, -14)

Kecskemét, 600 néző. V: Mezőffy, Adler

KECSKEMÉT: Török R. 1, KUNERT 19, KOVÁCS Z. 21, Gacs 13, KRUPÁNSZKI 20, Petrovics 4. Csere: Deák (liberó), Török Sz., Szabó M. Edző: Szasa Nedeljkovics

KAPOSVÁR: NAGY J. 11, NAGY P. 31, KEEN 4, Bögöly 8, HORVÁTH K. 14, Vajda 5. Csere:Pápai (liberó), Kalmár, Kulcsár. Edző: Demeter György

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 1:3, 3:6, 8:9, 13:14, 19:18, 21:22. 2. játszma: 1:3, 8:4, 10:8, 15:11, 17:15, 21:16. 3. játszma: 5:3, 7:9, 15:17, 17:21, 19:22, 21:24. 4. játszma: 4:2, 8:6, 14:11, 17:12, 20:14, 22:18. 5. játszma: 2:4, 4:5, 6:8, 10:8, 11:11, 12:13

Szasa Nedeljkovics: – Óriási biztatás mellett óriási gőz volt mindkét csapatban. Közel voltünk a győzelemhez, de nem jött össze a siker.
Demeter György: – Mindkét gárda megérdemelte volna a fináléba jutást. Ahogyan mi, úgy az ellenfelünk is tökéletes volt taktikailag. A szív diadala a győzelmünk.

A három nyert meccsig tartó elődöntőt a Fino Kaposvár nyerte 3:2 arányban.