Frissebben kezdtek a kaposváriak, Leidgeb Noémi jó nyitásai pedig még tovább szaporították a vendégek gondjait, és 8:2-nél már másodszor kért időt Jókay Zoltán. A folytatásban is a házigazda tartotta kézben az irányítást, és végül Horváth Alexandra pontjával 25:17 arányban megnyerte a nyitó játszmát.

A térfélcsere után még nagyobb volt a különbség a két csapat között, a Diamant mindössze 14 pontot engedélyezett az önmagát kereső vendéggárdának. A harmadik játékrész sokáig szorosan alakult, a hajrában aztán felülkerekedett a Vasas.

A negyedik szettre is maradtak izgalmak, és ezekben a percekben mindig volt olyan kaposvári játékos, aki lendíteni tudott egyet együttesén. Sitkeyék végül 88 perc alatt biztosították be sikerüket, és előnyből várhatják a kedd esti, fővárosi második találkozót.

Így látták a mesterek a mérkőzést!

Női röplabda Extraliga, helyosztó az 5. helyért, 1. mérkőzés

1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem – Vasas Óbuda 3:1 (17, 14, -20, 22)

Kaposvár, 350 néző. Vezette: Vári, Bátkai-Katona.

Kaposvár: Kanizsai 9, Leidgeb 17, Fábián 4, Iricsanyin 13, Sitkey 6, Horváth A. 12. Csere: Csitári (liberó), Háfra, Harmath, Lutter L. 1., Szívós. Vezetőedző: Zarka Péter.

Vasas: Török 7, Bodovics 3, Simic 9, Kostelanska 10, Haneline 15, Durst 2. Csere: Kiss G., Juhár (liberók), Németh A. 4, Papp O. 2, Cappelli, Ambrosio. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:2, 16:8, 21:15. II. játszma: 8:5, 16:9, 21:12. III. játszma: 8:6, 16:14, 19:21. IV. játszma: 8:5, 16:12, 21:18.

Zarka Péter: Gratulálok a csapatomnak! Egy ilyen párharc első mérkőzése mindig nehéz, de sikerült átlendülni a holtpontokon.

Jókay Zoltán: Belealudtunk a mérkőzésbe, a fejben erősebb Kaposvár pedig nem kegyelmezett nekünk.

Nézzék vissza a mérkőzést teljes egészében!

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem - Vasas Óbuda 3:1